Dariusz Piontkowski podjął decyzję dotyczącą rozdania świadectw na zakończenie roku szkolnego.. (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Czerwca 2020

Koniec roku szkolnego już za pasem. Dariusz Piontkowski podjął kluczową decyzję, chodzi o świadectwa

Dariusz Piontkowski podjął decyzję, na którą czekali wszyscy polscy uczniowie oraz ich rodzice. Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej zarządził, że zarówno o formie, jak i o terminie wydania dzieciom świadectw na zakończenie roku szkolnego zdecyduje dyrektor danej placówki. Rzeczniczka prasowa MEN poinformowała, że ich odbiór może mieć charakter indywidualny.

Przypomnijmy, że zajęcia prowadzone bezpośrednio w placówkach zostały zawieszone 12 marca. 25 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło zaś decyzję o organizowaniu zajęć stacjonarnych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W poniedziałek szef resortu Dariusz Piontkowski przekazał, że w tym roku szkolnym pozostała część dzieci nie powróci już do polskich szkół.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski decyzję pozostawia dyrektorom

Do kwestii zakończenia roku szkolnego odniosła się rzeczniczka prasowa MEN. – Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne - 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom – poinformowała, cytowana przez Interię, Anna Ostrowska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. Kraj, którego Polacy prawie w ogóle nie znają. Skrywa cudowne miejsca

Rzeczniczka podkreśliła, że kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji będzie bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i nauczycieli. – Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła – powiedziała Ostrowska.

MEN zapewnił, że nie zamierza dokładniej instruować dyrektorów placówek w sprawie konkretnych wytycznych dla szkół. Ministerstwo zwróciło uwagę, że przy planowaniu zakończenia roku niezbędne jest zwrócenie uwagi na zalecenia resortu zdrowia oraz sanepidu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzie
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Na sam koniec "Wiadomości" TVP Danuta Holecka zadziwiła widzów. Pojawił się drugi "prowadzący", o co chodzi?
  4. Awantura na spotkaniu z Andrzejem Dudą, było groźnie. "Wypad stąd, ku**a, złodzieju je**ny"
  5. Gdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakują
  6. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie

Źródło: interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News