Dariusz Piontkowski zdecydował o wznowieniu praktyk oraz zajęć praktycznych.. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Czerwca 2020

Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś

Dariusz Piontkowski podjął niezwykle istotną decyzję dla uczniów klas III tzw. szkół branżowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komunikat, w którym przekazano, że praktyki oraz zajęcia praktyczne dla kolejnej grupy uczniów zostaną wznowione od 1 czerwca. Rozporządzenie dotyczy osób zarówno będących, jak i niebędących młodocianymi pracownikami.

Wspomniane zajęcia praktyczne będą mogły zostać zrealizowane dla uczniów klas programowo najwyższych branżowych szkół I stopnia po uzyskaniu ich zgody. W przypadku gdy uczniowie nie osiągnęli jeszcze pełnoletności, konieczna będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policjęZadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policjęCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski wznawia zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe

"W przypadku uczniów klas programowo najwyższych branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, którzy nie wyrażą zgody na udział w zajęciach praktycznych, nadal będzie obowiązywało czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, podobnie jak dla uczniów-młodocianych pracowników pozostałych klas branżowej szkoły I stopni", czytamy w opublikowanym na stronie gov.pl rozporządzeniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewał
2. Ceny czereśni przyprawiają o zawrót głowy. Najbardziej luksusowy towar tego lata?

Z komunikatu zarządzanego przez Dariusza Piontkowskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że powrót zajęć praktycznych ma pozwolić na lepsze przygotowanie uczniów do końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu czeladniczego. Wspomniane zajęcia będą prowadzone wyłącznie z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym.

MEN zdecydował także, że począwszy od 1 czerwca bieżącego roku wszystkim uczniom techników umożliwiona zostanie realizacja praktyk zawodowych u pracodawcy lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Podobnie jak w przypadku zajęć praktycznych, niezbędne będzie uzyskanie zgody danego ucznia bądź jego opiekuna prawnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. Kobieta zakażona koronawirusem poszła na zakupy. Nie miała nawet maseczki. Wpadła w ręce policji
  3. Krystyna Pawłowicz obraziła publicznie dziecko, nie ma żadnych granic. Wszystko udokumentowane
  4. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Wiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radość

Źródło: gov.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News