. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lutego 2020

Krępujące fakty z przeszłości, do których Holecka się nie przyzna. Dziennikarze zdradzają

Danuta Holecka jest dziś szefową "Wiadomości" TVP. Jeszcze parę lat temu, przed "dobrą zmianą", dziennikarka przebywała jednak "na wygnaniu". W najnowszym wydaniu "Newsweeka" czytamy, jak zmieniła się Holecka.

"Królowa »Wiadomości« jest tylko jedna", piszą dziennikarze "Newsweeka". Tygodnik dotarł to związanych z Holecką osób i opisuje, w jaki sposób zmieniła się związana z Telewizją od lat 90. dziennikarka.

Kariera Holeckiej nie zawsze wyglądała równie kolorowo. Swego czasu dziennikarka przebywała "na zesłaniu" w TVP3 i TVP Info. Zdaniem osób z otoczenia dziennikarki, ta mocno walczyła wówczas o to, by widzowie o niej nie zapomnieli. Holecka sama chętnie miała dzwonić do dziennikarzy i podawać informacje z jej prywatnego życia. "Najchętniej mówi o synach bliźniakach, Stefku i Julku. (...) Drugi z jej ulubionych tematów to mąż Krzysztof". Trzecim miał być Bóg. Tygodnik przypomina, że dziennikarka "zawsze podkreślała, że do TVP weszła bez protekcji, ale ze wsparciem z góry".

Byli ze sobą 64 lata. Zmarli, trzymając się za ręceByli ze sobą 64 lata. Zmarli, trzymając się za ręceCzytaj dalej

Danuta Holecka jako "ciocia Danusia"

"Newsweek" przypomina, że gdy Holecka pracowała w TVP Info, zaczęła być nazywaną przez współpracowników ciocią Danusią. Miało to wynikać m.in. z faktu, że dziennikarka, delikatnie rzecz ujmując, nie najlepiej radzi sobie z technologią. "W tamtym momencie Holecka zaprzyjaźniła się z politykami i nie omieszkała prosić np. przedstawicieli PSL o pomoc w tym, by pozostać na wizji. Wstawiać się miał za nią także szef SLD Leszek Miller. A jednocześnie już wtedy było jej też blisko do PiS", przypomina portal "Na Temat".

– Walczyła o wyłączność na rozmowy z prezesem PiS. Z sukcesem, bo kiedy umawialiśmy wywiady, ówczesny rzecznik Kaczyńskiego Adam Hofman zastrzegał: prezes przyjedzie, ale tylko pod warunkiem, że do pani Danusi – powiedział dziennikarzom "Nesweeka" ówczesny wydawca TVP Info.

Nic zatem dziwnego, że wraz z "dobrą zmianą", na lepsze zmieniła się również sytuacja Danuty Holeckiej. Jak czytamy, Jacek Kurski jest bliskim kolegą dziennikarki.

– Kiedy PiS dochodzi do władzy, Danusia łapie wiatr w żagle. Kolega dziennikarz opowiadał, że w telewizyjnej charakteryzatorni rzuciła do niego: no, teraz przyszła dobra zmiana, więc chyba szukasz sobie nowej pracy? – mówi były pracownik Telewizji Polskiej.

Holecka wykorzystuje swe rozmaite koneksje, które nie kończą się na wspomnianym Kurskim czy "przepadającym za czekoladową babką Holeckiej" Jarosławie Kaczyńskim. Dziennikarka miała też przygotowywać do wystąpień publicznych Andrzeja Dudę.

Mimo że kobieta jest obecnią szefową głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej, zdaniem jednego z młodszych dziennikarzy TVP wciąż nie ma zbyt wiele do gadania. – Kiedy w maju dostała awans na naczelną "Wiadomości", chodziła dumna jak paw, ale szybko zorientowała się, jakie jest jej miejsce w szeregu. Usiłowała zdjąć jeden z materiałów, szczególnie zjadliwy dla PO, ale jej się nie udało. Od tej pory nie dyskutuje i wykonuje polecenia – powiedział "Newsweekowi".

Całość materiału znajduje się w najnowszym wydaniu tygodnika.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"