Danuta Holecka. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Danuta Holecka wyglądała kiedyś zupełnie inaczej. Mamy jej stare zdjęcia

Danuta Holecka jest dziś jedną z najważniejszych osób tworzących "Wiadomości" TVP. Dziennikarce zarzuca się konformizm i ślepą lojalność wobec przełożonych. Na przestrzeni lat Holecka zmieniła zresztą nie tylko poglądy.

Dziś dziennikarka jest kierowniczką głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej. To nagroda stacji za olbrzymią lojalność, którą wykazuje się Holecka. Lojalność, którą wielu nazwałoby konformizmem najczystszej wody.

Nie jest tajemnicą, że od 2016 roku TVP nie współpracuje z WOŚP, prowadząc otwartą wojnę z Jurkiem Owsiakiem. Na próźno szukać dziś jakichkolwiek wzmianek na temat Orkiestry w publicznej telewizji. O 28. finale akcji w "Wiadomościach" nie usłyszeliśmy nic. Producentom Telewizji Polskiej zdarzało się nawet cenzurować logo WOŚP, komputerowo usuwając naklejki z ubrań polityków.

Przed dwoma dniami przypominaliśmy jednak dawną wypowiedź Holeckiej, gdy lata temu gościem stacji był nie kto inny jak szef fundacji Jerzy Owsiak. – Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego, był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za to również bardzo dziękuję – mówiła wówczas Danuta Holecka.

Dziennikarka zmieniła jednak nie tylko poglądy.

Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyDanuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyCzytaj dalej

Danuta Holecka lata temu

Poniżej prezentujemy zdjęcia dziennikarki z czasów, gdy działalność Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogła jeszcze liczyć na jej przychylnośc.

Danuta Holecka w roku 2005

Danuta Holecka w roku 2006

"To były prostsze czasy", chciałoby się wspomnieć za starszym pokoleniem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Pilny apel polskiej policji do turystów. Dziesiątki ludzi oszukanych, trzeba bardzo uważać

3. Tadeusz Rydzyk nagle zadzwonił do Radia Maryja. Znalazł winnych śmierci profesora

4. Do sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemy

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom