Danuta Holecka. Wiadomości TVPŹródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Stycznia 2020

Afera wokół zarobków Danuty Holeckiej i jej kolegów. Prezes TVP ma dwa tygodnie, inaczej sprawa trafi do sądu

Danuta Holecka jest obecnie twarzą Wiadomości TVP i jedną z najważniejszych dziennikarek programów informacyjnych telewizji publicznej. Nie dziwi, że to właśnie temat jej zarobków najbardziej rozpala opinię publiczną. Choć do tej pory kwota była szacowana przez różne media, jej pensja stanowi tajemnicę korporacyjną. Niebawem może się to zmienić.

Szef Nowoczesnej, Adam Szałapka po raz kolejny interweniuje w sprawie TVP. Przedłożył prezesowi telewizji, Jackowi Kurskiemu serię pytań, dotyczących finansowania spółki.

- Oczekujemy konkretnych informacji o strukturze wydatków oraz list finansowych poszczególnych ośrodków regionalnych. Bo na poprzedniej konferencji prasowej od pracowników TVP usłyszeliśmy, że dla nich dużo tych pieniędzy nie ma. Chcemy więc sprawdzić, jak jest naprawdę - wylicza Szłapka.

Przez lata na własny koszt ratował sieroty. Skandaliczna postawa księdza po jego śmierciPrzez lata na własny koszt ratował sieroty. Skandaliczna postawa księdza po jego śmierciCzytaj dalej

Polityk zauważa, że w ubiegłym roku z pieniędzy podatników do budżetu TVP wpłynęło aż 1,1 mld zł. Zadaje również pytanie o konkretne kwoty, jakie z tej sumy wypłacane są na wynagrodzenie poszczególnych dziennikarzy i dziennikarek.

Danuta Holecka, Samuel Pereira i Michał Rachoń na celowniku

- Jakie są wynagrodzenia czołowych prezenterów TVP: Samuela Pereiry, Michała Rachonia, Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka? Tych wszystkich, których wysłuchujemy codziennie w „Wiadomościach” oraz w takich programach publicystycznych jak „Woronicza 17”, „Minęła 8”, „Minęła 20” i inne - dopytuje Szałapka.

Do tej pory media szacowały zarobki Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka na około 40 tys. zł. Jeżeli Jacek Kurski nie poda dokładnych wyliczeń, sprawa trafi do sądu.

- Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie dostaniemy rzetelnej odpowiedzi od prezesa Kurskiego, to skierujemy sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A przypomnę, że już raz wniosek o udostępnienie informacji publicznej wysłałem na Nowogrodzką i PiS ze mną przegrał. Radzę prezesowi Kurskiemu, by w terminie na ten wniosek odpisał - ostrzega Szłapka.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz otrzymać większy zwrot podatku. Wystarczy w deklaracji ująć jedną rzecz

2. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży