Danuta Holecka i mowa jej ciała w rozmowie z Andrzejem Duda została przeanalizowana.. (screen z programu "Gość Wiadomości") vod.tvp.plŹródło: (screen z programu "Gość Wiadomości") vod.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Danuta Holecka dała niecodzienny popis w TVP. Mowa jej ciała nie pozostawia najmniejszych złudzeń, wszystko jak na dłoni

Danuta Holecka i jej rozmowa z ubiegającym się prezydentem Andrzejem Dudą w programie "Gość Wiadomości" była przedmiotem krytycznych uwag na temat dziennikarskiej rzetelności. Pytania zadawane kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, delikatnie rzecz ujmując, nie należały do najtrudniejszych. Publicyści zwrócili uwagę także na mowę ciała prowadzącej.

"Na 17 pytań, jakie Holecka zadała Dudzie z okazji 5 lat prezydentury, większość wyrażała zachwyt", czytamy w opublikowanym przez portal OKO.press artykule. Trudno zaprzeczyć, że unikająca kontrowersyjnych (by nie powiedzieć "istotnych") tematów dziennikarka, dokonywała wszelkich starań, by Andrzej Duda w trakcie rozmowy poczuł się komfortowo. Wspomniane OKO.press podzieliło pytania Danuty Holeckiej na cztery grupy: empatyzowanie, podpowiadanie, pytania z gotową odpowiedzią i pytania niby krytyczne.

Szczególne wrażenie wywarła również mowa ciała wyglądającej na zachwyconą dziennikarki.

Bardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordBardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordCzytaj dalej

Danuta Holecka i "marszczenie noska"

"Holecka patrzy na prezydenta rozpromieniona, zawiesza wzrok na nim, uśmiecha się i – przepraszam za ten szczegół – marszczy nosek", zauważają autorzy artykułu. Dziennikarka dała Dudzie sporo przestrzeni. Kandydat PiS-u szeroko, ciagnąc wypowiedź przez kilka minut, opisywał trudności, z jakimi spotkał się w trakcie prezydentury.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Były szef PKW nie ma wątpliwości. Czeka nas ogromne zamieszanie po wyborach, protesty nieuniknione

Zasłuchana Danuta Holecka nie zamierzała przerywać prezydentowi, to poważnie kiwając głową, gdy ten opowiadał o tym, czego nauczył się podczas ostatnich 5 lat, to uśmiechając się w nieco "zalotny" sposób, odpowiadając na uśmiech Andrzeja Dudy.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek, gdy twarz "dobrej zmiany" i jej zachowanie podczas rozmowy z przedstawicielami rządu wywołały liczne komentarze. Podobnie było przed dwoma laty, gdy Holecka gościła na antenie Telewizji Polskiej Jarosława Kaczyńskiego.

"Prawdziwą radość, szczęście i szczere zadowolenie zwykle trudno ukryć. Błysk w oku, uśmiech (mięśnie wokół ust potwierdzają jego szczerość), rozkojarzenie w spojrzeniu, zamyślanie się... to często sygnał pozytywnych emocji", komentowała wówczas, cytowana przez portal o2.pl, specjalistka od mowy ciała Daria Domaradzka-Guzik.

Komentarz do zachowania Danuty Holeckiej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?
  2. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Niezwykła anomalia pogodowa w polskich Tatrach. Turyści nie mogą uwierzyć

Źródło: oko.press / o2.pl / twitter / "Gość Wiadomości" TVP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News