Danuta Holecka w niezwykle interesujący sposób przeprowadziła rozmowę z Andrzejem Dudą.. (screen z programu "Gość Wiadomości") vod.tvp.plŹródło: (screen z programu "Gość Wiadomości") vod.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

Danuta Holecka dała prawdziwy popis podczas wywiadu z prezydentem w TVP. “Himalaje propagandy”

Danuta Holecka, obecnie najbardziej rozpoznawalną twarzą głównego pasma informacyjnego TVP, w interesujący sposób przeprowadziła rozmowę z ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą. Zdaniem użytkowników internetu program, w którym gościł kandydat Prawa i Sprawiedliwości, miał niewiele wspólnego z rzetelnym, niezależnym dziennikarstwem.

Dla osób bacznie śledzących sytuację na naszej scenie politycznej nie jest tajemnicą, że obecnie urzędujący prezydent zdaje się mieć kłopoty. Niemal wszystkie najnowsze sondaże obrazują, że decyzja o przesunięciu wyborów prezydenckich nie przysłużyła się Andrzejowi Dudzie. Wyniki badań pokazują, że w trakcie zaledwie miesiąca kandydat PiS-u stracił około 20 pkt. proc.

Na ten moment jest niemal pewne, że w przypadku nadchodzących wyborów czeka nas druga tura, wobec czego od kilka dni zdaje się trwać usilna próba przywrócenia bezpiecznej przewagi walczącemu o reelekcję prezydentowi. Andrzej Duda przemierza kraj, odwiedzając obywateli i chętnie dzieląc się swoimi wycieczkami w mediach społecznościowych. Tym razem krok w celu ocieplenia wizerunku Dudy wykonało TVP.

RMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzeniaRMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Danuta Holecka i "trudne pytania"

Rozmowa prezydenta z Danutą Holecką nie należała do najtrudniejszych. Podczas wywiadu, delikatnie rzecz ujmując, unikano kontrowersyjnych (by nie powiedzieć "istotnych") tematów. Jak wskazuje portal "Na Temat", prezenterka po raz kolejny sprawiła, że "jej gość czuł się komfortowo w »Wiadomościach«".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mocne słowa Andrzeja Dudy o sytuacji w Trójce. Wielu słuchaczy może być zadziwionych
2. ING Bank Śląski wydało ważne oświadczenie. Klienci powinni przygotować dodatkową gotówkę

Dziennikarka pytała Andrzeja Dudę, czym było dla niego zwycięstwo w poprzednich wyborach, oraz czy coś zaskoczyło go w trakcie jego prezydentury. Prezydent zapewniał, że sprawowana przez niego funkcja wiąże się z licznymi trudnościami. – Prezydentura to jest wielka samotność. Jest mnóstwo doradców, ministrów, wszyscy wyrażają swoje opinie, potem wychodzą, a ty zostajesz sam w pokoju i musisz podjąć decyzję. I to jest twoja decyzja. Ogrom tej odpowiedzialności jednak był niespodziewany – przekonywał.

– Jeździł pan po całej Polsce, po wszystkich powiatach, miejscowościach i obiecał pan ludziom, że obniży wiek emerytalny, że wprowadzi 500+. Oczy w oczy! To chyba jeszcze większa odpowiedzialność – zwracała uwagę Holecka. Jak podaje natemat.pl, w dalszej części rozmowy prezydent wraz z dziennikarką zwracali uwagę, że przed wprowadzeniem programu "500 plus" ludzie byli oszukiwani i musieli walczyć z ubóstwem. – Pieniędzy nie ma i nie będzie – w ironicznym tonie przypominała prowadząca program, odwołując się do postawy Platformy Obywatelskiej.

Komentujący wywiad użytkownicy Twittera zwrócili uwagę, że postawa Danuty Holeckiej, jak i cała rozmowa były "Himalajami propagandy".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wadliwe maseczki dostarczone Polsce mają zostać zniszczone
  2. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość

Źródło: natemat.pl / "Gość Wydarzeń" TVP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News