danuta holecka. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Lutego 2020

Holecka nie zawsze była dziennikarką. Nie każdy byłby gotowy podjąć się podobnego zawodu

Danuta Holecka to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tzw. dobrej zmiany. W TVP zna ją już każdy, a wszystko za sprawą stanowiska, jakie obejmuje. Dziennikarka jest szefową ,,Wiadomości". Jednak nie zawsze wiodła dobre życie, a w przeszłości trudniła się w miejscach, których nikt by się nie spodziewał.

Dunin-Holecka, bo tak nazywa się naprawdę, poznała swojego męża w pracy. Zbierała wtedy warzywa w Holandii. Krzysztof, jej wybranek organizował wtedy wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych.

Niepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z DudąNiepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z DudąCzytaj dalej

Danuta Holecka nie mówiła tego o swojej przeszłości

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?

Dziennikarka zanim trafiła do ,,Wiadomości" pracowała też jako krupierka w warszawskim kasynie. Zajmowała się organizacją i prowadzeniem gier hazardowych. Przyjmowała też zakłady, wypłacała wygrane i pomagała graczom.

Choć z TVP związana jest od wielu lat, jej kariera rozkwitła razem z nową władzą. Została twarzą programu wiadomości, choć wcześniej nie udawało jej się przebić.

- Szczerze, ale boleśnie? Bo nam zależało na robieniu nowoczesnej telewizji, chcieliśmy nadać jej TVN-owski sznyt, do rozmów z politykami potrzebowaliśmy dziennikarzy z publicystycznym zacięciem, a nie czytaczy. Ciocia Danusia kompletnie do tego nie pasowała, jest zbyt przaśna - mówił o tym, jak wyglądała praca Holeckiej jej były szef.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów