Danuta Holecka. Screen youtube/ Taśmy profesjonalne Łukasz M.Źródło: Screen youtube/ Taśmy profesjonalne Łukasz M.
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Lipca 2020

Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?

Danuta Holecka, choć opinie na jej temat są podzielone wzdłuż różnic światopoglądowych Polek i Polaków, pozostaje jedną z najlepiej rozpoznawalnych dziennikarek w kraju. Wynika to ze stażu jej pracy. Podobnie jak Elżbieta Jaworowicz, z Telewizją Polską związana jest od bardzo wielu lat. Niewiele osób pamięta ją w dawnym wydaniu.

Danuta Holecka karierę w TVP rozpoczęła w 1993 roku po wygraniu konkursu na prezenterkę. Nie była to jednak jej pierwsza praca. W młodości dziennikarka dorabiała m.in. jako krupierka, czy przy zbieraniu warzyw. Kiedy już dostała się do Telewizji Polskiej, o czym marzyć miała od wielu lat, jej kariera szybko nabrała tempa.

Ogromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaOgromne pieniądze trafiły do klientów PKO BP. Jeszcze nie koniec, można zdążyć do końca miesiącaCzytaj dalej

Danuta Holecka i początki jej kariery

Do zespołu Wiadomości Holecka dołączyła niedługo po wygraniu konkursu. Początkowo prowadziła wyłącznie poranne wydania programu. W 1997 roku zadebiutowała, jako prezenterka głównego, wieczornego pasma informacyjnego. Ze znanych wyłącznie jej, bądź jej przełożonym powodów, w pewnym momencie została "zesłana" do regionalnych oddziałów telewizji.

Jak donosili swego czasu dziennikarze "Newsweeka", Holecka ubolewała nad faktem, że nie pojawia się na głównej antenie Telewizji Polskiej. W akcie desperacji, według "Newsweeka" wydzwaniać miała do dziennikarzy i podawać im prywatne informacje na temat swojego życia. - Najchętniej mówi o synach bliźniakach, Stefku i Julku. (...) Drugi z jej ulubionych tematów to mąż Krzysztof - dowiadujemy się.

Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyJaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księżyCzytaj dalej

Danuta Holecka prywatnie

Wspomniany Krzysztof Dunin-Holecki jest mężem Danuty. Co ciekawe, pierwszy człon jego nazwiska jest panieńskim nazwiskiem dziennikarki. Wspólnie wychowują bliźniaków - Stefana i Juliana. Dziennikarka nie mówi wiele o swojej rodzinie. Jedynym wyjątkiem była sytuacja, w której na antenie TVP opowiedziała o pomocy, jaką otrzymała ze strony Wielkiej Orkiestry Świętej Pomocy. - Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego, był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za to również bardzo dziękuję - powiedziała goszczącemu w studio Owsiakowi. Internauci szybko podłapali jej dawną wypowiedź i oskarżyli dziennikarkę o hipokryzję.

Warto tutaj podkreślić, że od 2016 roku Telewizja Polska nie współpracuje i nie emituje relacji z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa Jurka Owsiaka od tamtej pory pozostaje w medium tajemnicą poliszynela do tego stopnia, że producentom zdarzało się "cenzurować" charakterystyczne serduszka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Druga fala pandemii sparaliżuje służbę zdrowia. Jedno rozwiązanie może temu zapobiec

Innym prywatnym obszarem, do którego Danucie Holeckiej zdarza się odnosić publicznie, jest jej wiara. Przed wstąpieniem do Szkoły Głównej Handlowej, ukończyła stołeczne liceum, prowadzone przez siostry nazaretanki. To jednak nie historia o szkole najmocniej poświadcza o głębokiej wierze dziennikarki, a wywiad, dotyczący... bólu zęba. - Wyszłam z newsroomu, uklękłam i zaczęłam prosić: Panie Boże, pomóż, bo zwariuję. (...) Niech pan sobie wyobrazi, że po chwili wstałam z kolan, wróciłam do swojego biurka, usiadłam przy komputerze i nagle poczułam, że mogę skoncentrować się na pracy - mówiła dla "Do Rzeczy".

Dziś Danuta Holecka oskarżana jest o stronniczość i ślepe sprzyjanie władzy, w której rękach spoczywa obsadzanie zarządu Telewizji Polskiej. Niewiele osób pamięta, że Holecka, będąca dziś szefową "Wiadomości", lata temu prowadziła je w zupełnie inny sposób. W sieci pojawił się właśnie archiwalny zapis głównego programu informacyjnego TVP. Południowe Wiadomości, prowadzone przez Danutę Holecką, wyemitowane zostały 27 08 1994 roku. Zobaczyć je można pod tym adresem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważajcie na swoje dzieci. Wydano pilny komunikat ostrzegający przed niebezpieczną substancją
  2. Tarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzy
  3. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej
  4. Nie żyje lokalny polski polityk. Został zamordowany, wcześniej grożono jego córce
  5. Burze z gradem nad Polską. Spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy
  6. Skandal w Wieliczce. Druzgocące zdjęcie obiegło internet. Włos jeży się na głowie

Źródło: PR1, Onet.pl