Danuta Holecka po raz kolejny nie siliła się na dziennikarską bezstronność.. youtube/TVP InfoŹródło: youtube/TVP Info
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Lipca 2020

Danuta Holecka nawet nie udawała w programie na żywo. Jej mina po ogłoszeniu sondażowych wyników mówi wszystko

Danuta Holecka pozostaje główną twarzą "dobrej zmiany" przetaczającej się przez TVP. I choć nie dziwi nas radość sprzyjającej obozowi rządowemu dziennikarki, jaka malowała się na jej twarzy po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, ci, którzy liczyli na jakikolwiek przejaw dziennikarskiej bezstronności w publicznych mediach, mogą poczuć się zawiedzeni.

Przed kilkoma dniami Holecka dała istny wyraz poparcia dla Andrzeja Dudy, na antenie TVP Info pytając go wprost, co należy zrobić, by zapewnić mu reelekcję. – Panie prezydencie, mamy niecodzienną sytuację w tych wyborach, że obaj kandydaci mają bardzo wyrównane wyniki sondaży – zaznaczyła wówczas. – Co zrobić, żeby rzeczywiście to pan wygrał? – pytała dziennikarka, nie kryjąc się ze swoimi politycznymi sympatiami.

Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościWybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwościCzytaj dalej

Danuta Holecka: "Panowie, chłodno?"

Wyjątkowo przyjazny sposób prowadzenia wszelkich publicznych rozmów z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości czy unikanie przez Holecką trudnych, niewygodnych dla Dudy pytań nie dziwią już zapewne uważnych obserwatorów poczynań Telewizji Polskiej.

Tym razem to jednak nie słowa, a mowa ciała Danuty Holeckiej wzbudzić mogły największe kontrowersje. Po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich u dziennikarki na próżno było szukać wyrazów bezstronności, a część min zaserwowana nam przez twarz "Wiadomości" trwale odciśnie się zapewne w pamięci telewidzów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
2. Były szef PKW nie ma wątpliwości. Czeka nas ogromne zamieszanie po wyborach, protesty nieuniknione

Reakcja Danuty Holeckiej na wynik wyborów.

Reakcja Danuty Holeckiej na wynik wyborów.

– Panowie, chłodno w naszym plenerowym studiu dzisiejszego wieczoru czy nie? – pytała wyraźnie rozpromieniona Holecka. Radość malująca się w oczach dziennikarki ogłaszającej zwycięstwo Andrzeja Dudy i natychmiastowa zmiana wyrazu jej twarzy w momentach, gdy dyskusja schodziła na Rafała Trzaskowskiego, były trudne do przeoczenia. Wiele wskazuje na to, że podobne sceny w telewizji publicznej przyjdzie nam oglądać jeszcze przez dłuższy czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie spełnia się przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz wszystko przewidział, co będzie dalej?
  2. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: TVP Info