Danuta Holecka w "Gościu Wiadomości". youtube.com/tvpinfoŹródło: youtube.com/tvpinfo
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 11 Listopada 2020

Fatalne informacje dla Danuty Holeckiej. Pokazali liczby, które mówią same za siebie

Danuta Holecka ma wyraźne powody do zmartwień. Prowadzony przez nią w TVP "Gość Wiadomości" zaliczył duży spadek popularności. Widzowie postanowili zrezygnować z programu na rzecz "Faktów po Faktach" i "Gościa Wydarzeń".

Danuta Holecka nie ucieszy się z nowych wiadomości dotyczących oglądalności programów publicystycznych, jakie przedstawił serwis Wirtualnemedia.pl Wynika z niego, że "Gość Wiadomości" jest najmniej chętnie oglądanym z trzech tego typu programów emitowanych przez najważniejsze polskie stacje telewizyjne.

Lidl rozdaje dziś jeden z produktów za darmo, szykują się kolejki. Jakie są warunki?Lidl rozdaje dziś jeden z produktów za darmo, szykują się kolejki. Jakie są warunki?Czytaj dalej

Program Danuty Holeckiej w odwrocie 

"Gość Wiadomości" to emitowany od 2016 r. program publicystyczny, w którym prowadzący przeprowadzają wywiady z ważnymi postaciami życia publicznego. Emitowany tuż po "Wiadomościach" na kanale TVP Info oraz w serwisie Vod.tvp.pl jest dodatkiem do klasycznego programu informacyjnego telewizji publicznej. 

Gospodarzami programu oprócz Danuty Holeckiej są również Michał Adamczyk i Edyta Lewandowska. Jakiś czas udzielał się w nim również Krzysztof Ziemiec. Program, który przed 2016 r. funkcjonował pod nazwą "Dziś wieczorem", gości najczęściej członków rządu, bądź osoby bezpośrednio powiązane z Prawem i Sprawiedliwością.

wtv.pl - portal informacyjny"Fantazje proszę zachować dla siebie". Ostry, personalny atak, awantura na antenie Polsat NewsCzytaj dalej

Wszystko wskazuje jednak, że mimo ogromnej popularności Telewizji Polskiej, program publicystyczny współprowadzony przez Danutę Holecką nie cieszy się już tak dużym zaufaniem Polaków, jak jeszcze do niedawna. W wyścigu o pierwsze miejsce w swojej dziedzinie został wyprzedzony przez "Fakty po Faktach" telewizji TVN oraz "Gościa Wydarzeń" Polsatu.

Jak dowiadujemy się z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl we wrześniu i październiku wśród widzów królował program publicystyczny Polsatu. "Gość Wiadomości" Danuty Holeckiej zaliczył zaś spory spadek oglądalności.

Niepublikowane nagranie z Marszu Niepodległości. Uwaga, jest wyjątkowo brutalneNiepublikowane nagranie z Marszu Niepodległości. Uwaga, jest wyjątkowo brutalneCzytaj dalej

TVP na minusie

Wynik programu Danuty Holeckiej nie zachwyci zapewne jej przełożonych. "Gość Wiadomości" był najrzadziej oglądaną przez widzów kontynuacją serwisu informacyjnego głównych stacji telewizyjnych w kraju. 

Wg danych przedstawionych przez Wirtualnemedia.pl najwięcej widzów zostawało przed ekranami telewizorów tuż po wyemitowaniu programu informacyjnego Polsatu. "Gościa Wydarzeń" obejrzało w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy aż 1,31 mln widzów w Polsacie i 294 000 w Polsat News. 

DZISIAJ GRZEJE: 1.„Nie zrozumiesz, bo usunęła ci matka mózg”. Bulwersujące słowa wykładowcy, natychmiast go wyrzucono
2. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Media donoszą o wybuchu w kompleksie

3. Do jakich sklepów wejdziemy w galerii handlowej? Nie każdy wie dokładnie, co obowiązuje obecnie

Wzrost zanotowały także "Fakty po Faktach", które przyciągnęły przed odbiorniki aż 901 000 osób. Jest to o 107 000 więcej widzów niż programowi TVN udało się pozyskać w analogicznym okresie w ubiegłym roku. 

Na obejrzenie programu współprowadzonego przez Danutę Holecką w TVP "Gość Wiadomości", zdecydowało się we wrześniu i październiku 602 000 osób. Porównując z rokiem ubiegłym, zainteresowanie programem straciło aż 27 000 widzów. 

"Gość Wiadomości", którego jedną z gospodyń jest Danuta Holecka, ma więc wyraźne powody do zmartwień. W grupie komercyjnej, obejmującej widzów od lat 16 do 49, to wciąż "Gość Wydarzeń" radzi sobie najlepiej. W dwóch ostatnich miesiącach obejrzało go 551 000 osób w tym wieku. Program TVP osiągnął w tym kryterium wynik zaledwie 87 000. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen urywka programu "Gość Wiadomości", dostępny na platformie YouTube.com/TVP Info "#5latPAD Prezydent Andrzej Duda w #GośćWiadomości".

źródło: wirtualnemedia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz przyjął rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Został zakażony
  2. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
  3. Czy kolejna historia wstrząśnie Kościołem? Raport o byłym kardynale może wzbudzić poruszenie
  4. Mosbasher powiedziała kilka słów o Bidenie. Zna go bardzo długo
  5. Dziennikarz TVP dotykał swoje koleżanki bez ich zgody? W mediach pojawiły się skandaliczne doniesienia
  6. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  7. Wstrząsające nagranie. Rowerzysta był bez szans