Danuta Holecka wybrała kierunek studiów zupełnie niezwiązany z pełnioną dziś funkcją.. (zdj. il.) TRICOLORS/East NewsŹródło: (zdj. il.) TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Czerwca 2020

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów

Danuta Holecka jest dziś prowadzącą główne pasmo informacyjne Telewizji Polskiej oraz twarzą "dobrej zmiany", jaka przetoczyła się przez publiczne media. Dziennikarka współpracuje z TVP od 1993 roku. Wybrany przez nią kierunek studiów był jednak zupełnie niezwiązany z pełnioną obecnie funkcją, a Holecka zaliczała po drodze liczne wzloty i upadki.

Na początku lat 90. Danuta Holecka wygrała konkurs na prezenterkę TVP. Karierę zaczynała, relacjonując dla Telewizji Polskiej obrady Sejmu. Po czterech latach pracy dziennikarkę awansowano na prowadzącą główne wydanie "Wiadomości". Zaufanie, jakim ją obdarzono, trwało jednak jedynie 6 miesięcy. Holecka została przeniesiona do TVP3, a następnie w TVP Info, gdzie pracowała przez długi okres. Momentem zwrotnym w jej karierze okazało się objęcie szefostwa stacji przez Jacka Kurskiego. Tajemnicą poliszynela pozostaje również ogromna sympatia, jaką darzy ją prezes Jarosław Kaczyński.

wtv.pl - portal informacyjny"Nauczyciel wrzeszczał na mnie, kiedy zacząłem płakać". Chwilę przed maturą ujawniamy historie młodzieży, która nie zawsze trafiała na pedagogówCzytaj dalej

Danuta Holecka. Wykształcenie dziennikarki zaskakuje

Interesująco przedstawia się nie tylko droga na dziennikarski szczyt Danuty Holeckiej, ale także jej wykształcenie. Studia dziennikarskie nie są co prawda koniecznością, by odnaleźć się w zawodzie, a przyszli dziennikarze nierzadko wybierają inne kierunki, by wyspecjalizować się w danych dziedzinach. Decyzja prowadzącej "Wiadomości" była jednak mocno nietypowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe fakty ws. katastrofy samolotu, którym leciała Anna Jantar. Ujawniono coś, czego nikt wcześniej nie wiedział
2. Znoszą kolejny zakaz, Polacy będą zachwyceni. "Kwestia dni, a może nawet godzin"

Etapami otwierane będzie rzemiosło, handel, a na końcu usługi.

Wykształcenie Holeckiej miało zapewnić jej stabilny zawód. Twarz Telewizji Polskiej wybrała zatem ekonomię w prestiżowej Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.O tym, w jaki sposób trafiła do telewizji, dziennikarka opowiedziała swego czasu portalowi Idziemy.com.pl.

– Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować – wyjaśniła. – Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej że były ogromne kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni – dodała.

Decyzja okazała się jednak słuszna i pozwoliła Holeckiej zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarskich twarzy w kraju. – Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych – wyznała wspomnianemu portalowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Pożar tramwaju w centrum Warszawy. Ogromne utrudnienia, ruch był wstrzymany
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. IMGW wydało żółte alerty dla 7 województw. Nadciągają burze z gradem

Źródło: Idziemy.com.pl