Danuta Holecka. Twitter/ALD/Screen z TVPŹródło: Twitter/ALD/Screen z TVP
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Grudnia 2020

Ujawniono nieznane wcześniej wideo z Danutą Holecką i Michałem Adamczykiem. Internauci nie mogą uwierzyć, co się na nich dzieje

W 2004 roku Polska wstąpiła w szeregi Unii Europejskiej. Danuta Holecka osobiście przekazała dobrą wiadomość widzom Telewizji Polskiej. Wspólnie z Michałem Adamczykiem nie mogli pohamować radości. Dziś dziennikarze nie szczędzą ostrych słów pod adresem władz wspólnoty.

  • Na Twitterze ujawniono dawny materiał TVP z udziałem Danuty Holeckiej
  • Dziennikarka wraz z Michałem Adamczykiem ogłaszali wstąpienie Polski do Unii Europejskiej
  • Entuzjazm prezenterów znacznie zmienił się na przestrzeni lat

Od 1993 roku Danuta Holecka przekazuje widzom wiadomości o wydarzeniach społeczno-politycznych, jakie mają miejsce w Polsce i na świecie. Redaktorka utrzymywała pracę u publicznego nadawcy za czasów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Dawne nagrania z jej udziałem znacznie odbiegają od tego, jak dziennikarka po latach realizuje obowiązki zawodowe.

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" TVP w poważnych tarapatach. Sprawdzono, kto je ogląda i dokonano porównaniaCzytaj dalej

 

Jak dziś Danuta Holecka zareagowałaby na wejście Polski do Unii Europejskiej?

 Na Twitterze ukazało się nagranie z 2004 roku. Wówczas Polska oficjalnie weszła do wielkiej wspólnoty, co warunkował podpisany rok wcześniej traktat akcesyjny. Danuta Holecka wspólnie z Michałem Adamczykiem prowadzili specjalne wydanie, w którym relacjonowali panującą w Europie atmosferę.

- Świętowanie trwa w całej Europie. Oprócz Polski do Unii zostało przyjętych 9 nowych państw: Litwa, Estonia, Słowacja, Łotwa, Czechy, Węgry, Słowenia, Malta i grecka część Cypru. Jest nas, unijnych Europejczyków 450 milionów, a niemal co 10 obywatel Unii to Polak. Oprócz Warszawy, drugą naszą europejską stolicą jest Bruksela - słyszymy w materiale Danuty Holeckiej.

Michał Adamczyk opowiedział, co dzieje się w stolicy Belgii. - Przede wszystkim jest koncertowo i piknikowo, bo tu, w Brukseli nie było i nie będzie żadnych oficjalnych spotkań polityków i dyplomatów, poza wizytą ambasadorów nowo wstępujących krajów. Nowa, poszerzona Unia jest już faktem i z tej okazji otworzono na zwiedzających wszystkie instytucje europejskie - relacjonował.

Zdjęcia znaleziska w słoiku z Biedronki okrążają sieć. Niesmaczne odkrycieZdjęcia znaleziska w słoiku z Biedronki okrążają sieć. Niesmaczne odkrycieCzytaj dalej

Po 16 latach od tego pamiętnego dnia, na arenie międzynarodowej trwa spór o powiązanie funduszy unijnych z przestrzeganiem zasady praworządności. Danuta Holecka, jako redaktorka naczelna "Wiadomości", nie sprzeciwiła się emisji materiałów, w których mówi się o "kryteriach ideologicznych". Straszono między innymi narzuceniem prawa do "zabijania nienarodzonych dzieci" oraz umożliwienia parom jednopłciowym włączenia do procedur adopcyjnych. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Redaktorzy Telewizji Polskiej wielokrotnie nazywali propozycje związaną z budżetem "szantażem finansowym". 18 listopada popołudniowe wydanie "Wiadomości" informowało, że do Polski i Węgier powoli dołączają inne kraje członkowskie. Po 2 tygodniach sprzeciwu innych państw wciąż nie słychać. 

Jacek Kurski dostał reprymendę od Pawłowicz. Jacek Kurski dostał reprymendę od Pawłowicz. "Nie hańb Boga"Czytaj dalej

Co więcej, prowadzone przez Danutę Holecką "Wiadomości", podczas pierwszej fali zachorowań zarzucały władzom unijnym bezczynność wobec postępującego kryzysu epidemicznego. 

Poparcie dla Unii Europejskiej wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W marcu CBOS ogłosił, że aż 89% Polek i Polaków popiera pozostanie w strukturach międzynarodowych.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: [Twitter]