Daniel Olbrychski. youtube/tvn.pl
Źródło: youtube/tvn.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Stycznia 2020

Ujawnił skrywany latami żal. Aktor "Klanu" oszukał Daniela Olbrychskiego

Daniel Olbrychski jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych, polskich aktorów. Największą sławę przyniosła mu rola Kmicica, choć to niejedyna kreacja, którą zachwycił widzów. Niewiele osób wie, że swego czasu aktor postanowił zdobyć wykształcenie. Jak się okazało, na próżno.

Olbrychski zdobył tytuł magistra na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie dopiero w 2010 roku, dziesiątki lat po swoim debiucie. Bynajmniej nie wykształcił się bezinteresownie, czy z pasji. Na co zasłużonemu aktorowi, w wieku 65 lat potrzebny był świstek? Okazuje się, że jego kolega po fachu, znany z serialu "Klan", Andrzej Strzelecki, złożył mu intratną ofertę. Słowa jednak nigdy nie dotrzymał.

Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyAnna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyCzytaj dalej

Daniel Olbrychski żali się na kolegę po fachu

Strzelecki, będąc rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie, chciał wcielić Olbrychskiego do kadry pedagogicznej swojej uczelni. Postawił jeden warunek - aktor musi zdobyć przynajmniej tytuł magistra.

Olbrychskiemu propozycja się bardzo spodobała. Wziął się więc do ciężkiej pracy i po 4 latach zdobył dyplom. Niestety, kolega danego słowa nie dotrzymał.

- Andrzej Strzelecki, ówczesny rektor, powiedział mi, że mogę być profesorem, ale muszę mieć dyplom magistra. Więc ostro zabrałem się do pracy. Zdobyłem tytuł magistra, ale kontakt z rektorem Strzeleckim się urwał. Zostałem jak durny z tym magistrem - wyjawił w rozmowie z tygodnikiem "Na Żywo".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI