Daniel Olbrychski postanowił wypowiedzieć się w „Kropce nad I” na temat afery szczepionkowej.. (screen) TVN24.plŹródło: (screen) TVN24.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 8 Stycznia 2021

Daniel Olbrychski również przerwał milczenie ws. afery szczepionkowej. Zwrócił się do Jandy

Daniel Olbrychski postanowił wypowiedzieć się w „Kropce nad I” na temat afery szczepionkowej. Podczas wywiadu z Moniką Olejnik nie ukrywał, że jest wstrząśnięty tym, co dzieje się wokół 18 zaszczepionych i Krystyny Jandy. Jak sam wspominał, był przerażony tym, co spotkało Krystynę Jandę i zrzucił winę na rząd, który dodatkowo zaognia sytuację.

  • Daniel Olbrychski wystąpił w „Kropce nad I” u Moniki Olejnik.
  • Wypowiedział się na temat afery szczepionkowej. Był przerażony tym, co dzieje się z Krystyną Jandą.
  • Przypomnijmy, że od pewnego czasu Janda otrzymuje nienawistne telefony na numery jej teatrów w związku z akcją „Super Expressu”.

Niezbyt wesoło czują się również pozostali zaszczepieni poza kolejką artyści i politycy. 

Daniel Olbrychski jest przerażony tym, co spotkało Krystynę Jandę

Szczepionki na WUM, który zostały przyznane grupie 18 osób z listy Krystyny Jandy i ich rodzinom, wywołały gigantyczną aferę i sprzeciw wielu grup społecznych. W pewnym momencie Krystyna Janda, którą oceniono jako główną prowodyrkę całego działania, znalazła się w trudnej sytuacji.

W odcinku „Kropce nad I” wystąpił Daniel Olbrychski. Podczas rozmowy z Moniką Olejnik, nie ukrywał tego, że był przerażony tym, co spotkało jego koleżankę po fachu. 

- Przecież oni się tam nie pchali, tylko zostali zaproszeni. Zawsze stawali po właściwej stronie w słusznych sprawach, szczególnie Krystyna Janda i Andrzej Seweryn, co było widać już w latach 70. - mówił na antenie TVN 24. 

Magdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyMagdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyCzytaj dalej

- Jestem wstrząśnięty tym, co przeżywa zwłaszcza Krystyna Janda, która jest narażona na niewyobrażalny hejt, ludzie życzą jej śmierci. Rządzący robią wszystko, żebyśmy się wzajemnie nienawidzili, a nie robili tego ani zaborcy, ani okupanci, ani najeźdźcy. Nie udało się w historii Polski tak Polaków podzielić, jak udało się prezesowi PiS-u - dodał, oskarżając rząd o podkręcanie afery. 

Kto jest ofiarą?

Olbrychski nie widzi nic złego w szczepieniu poza kolejnością. 

- Rząd powinien szukać osób wybitnych i kochanych społecznie, aby dały innym przykład, że społeczeństwo powinno się szczepić - twierdził. 

- Przecież to nie aktorzy pobiegli tam z żądaniem szczepienia, zostali tam zaproszeni i tak jak mówiła Krystyna Janda, nikogo poza nimi nie było na korytarzu - mówił aktor. 

Jego zdaniem to właśnie artyści są w całej tej sprawie poszkodowani. Jak donoszą jednak różne media, w tym Wirtualna Polska i „Wprost”, sprawa pustych korytarzy na WUM podczas szczepień wydaje się być mało prawdopodobna. 

Przypomnijmy, że sytuacja Jandy po staniu się twarzą afery bardzo się skomplikowała. „Super Express” opublikował w jednym z wydań swojej gazety numery do teatrów artystki z zachęceniem do dzwonienia i pokazania, co sądzi się o przedwczesnej akcji szczepień dla wybranych. Jej współpracownicy mówią o setkach telefonów z pogróżkami. 

źródło: [kultura.onet.pl][wtv.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: