dania. Wikimedia Commons/News OresundŹródło: Wikimedia Commons/News Oresund
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 31 Marca 2020

Europejski kraj ogłasza sukces w walce z epidemią. Przekazali informacje o końcu restrykcji, który nastąpi niebawem

Dania najprawdopodobniej zniesie ograniczenia i obostrzenia nałożone przez epidemię. Potwierdza to premier Mette Frederiksen, tym samym mówiąc, że wprowadzone zmiany całkowicie się sprawdziły.

Wprowadzono tam ograniczenia 11 marca.

W polskim szpitalu zmarła kolejna pacjentka z koronawirusem. Nie ma jej w statystykach zgonówW polskim szpitalu zmarła kolejna pacjentka z koronawirusem. Nie ma jej w statystykach zgonówCzytaj dalej

Dania znosi ograniczenia?

- Widzimy, że odnieśliśmy sukces w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Danii. Wirus rozprzestrzenia się wolniej, niż się obawialiśmy – mówiła premier Mette Frederiksen, jak podaje agencja Reutera.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

- Jeśli przez najbliższe tygodnie dalej będziemy się trzymać razem, trzymając się jednocześnie na dystans, i jeśli liczby pozostaną stabilne, po Wielkanocy rząd rozpocznie stopniowe i kontrolowane otwieranie naszego społeczeństwa – dodała Mette Frederiksen.

Obecnie w Danii zmarło 77 osób i odnotowano 2577 przypadków zakażenia. Duński rząd jest zachwalany przez obywateli tego kraju, za wspaniałą organizacje i działanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: [O2]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News