Czterej pancerni i pies.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Listopada 2019

Tajemnice Szarika z "Czterej pancerni i pies". Nie wszystkich aktorów darzył sympatią

"Czterej pancerni i pies" przeszli do historii, jako jeden z najbardziej kultowych, polskich seriali. Załoga czołgu Rudy 102 podbiła serca widzów, dzięki barwnemu scenariuszowi i świetnej obsadzie aktorskiej. W głównych rolach wystąpili m.in Roman Wilhelmi, Franciszek Pieczka, Włodzimierz Press, Janusz Gajos i jego filmowe... psy.

No właśnie. Niewiele osób wie, że w rolę pupila najmłodszego w załodze Janka, wcielać się miało kilka różnych psów. Szarik pochodził od suki towarzyszącego Jankowi na dalekim wschodzie ZSRR Jefima Siemionowicza. Jego główny odtwórca, "Trymer", miał dwóch dublerów - "Ataka" i "Spika".

- W zależności od sceny był wybierany np. węszący albo atakujący. A żeby w filmie nie było widać, że Szarika nie gra jeden zwierzak, dwa miały farbowaną sierść - mówił Wiesław Gołas, ekranowy Czereśniak, w rozmowie z "Dziennikiem".

Właściciel narkoman okrutnie go okaleczył. True dostał nowe życieWłaściciel narkoman okrutnie go okaleczył. True dostał nowe życieCzytaj dalej

Szarik był owczarkiem niemieckim. W serialu bardzo szybko stał się pełnoprawnym członkiem załogi. Po konflikcie z kucharzem, pułkownik wpisał go na listę prowiantową jednostki.

Czterej pancerni i pies: Szarik wcale nie lubił swojego pana

Po latach okazało się, że filmowy Szarik, wcale nie przepadał za odgrywającym rolę Janka, Gajosem. O wiele większą sympatią darzyć miał Czereśniaka.

- Trymer nie darzył sympatią swojego serialowego pana. W odcinku, w którym załoga leży w szpitalu, Szarik liże rękę swojego pana. To zostało sfilmowane w ten sposób, że dłoń Janusza Gajosa została po prostu posmarowana koglem-moglem - wyjawił Marek Łazarz, prezes Stowarzyszenia "Klub Pancernych".

Serialowy szarik po śmierci został wypchany i znajduje się w muzeum Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewniona

2. Do tego doprowadził człowiek. Umarł ostatni osobnik gatunku nosorożca

3. Wpadka prezentera TVP na żywo. "Ku*wa, nie da rady"

4. Daniel Olbrychski miał wypadek

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii