Czterej pancerni i pies. youtube/serialetvp
Źródło: youtube/serialetvp
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Stycznia 2020

Niezapomniana gwiazda serialu "Czterej pancerni i pies" wspomina swojego męża. Wzruszające słowa

"Czterej pancerni i pies" zapisali się w historii polskich produkcji telewizyjnych wielkimi literami. Przygody członków załogi czołgu Rudy i psa Szarika śledziły dziesiątki widzów w okresie PRL-u. Odgrywający główne role aktorzy stali się prawdziwymi gwiazdami. Wśród nich Małgorzata Niemirska, serialowa Lidka Wiśniewska.

Ukochanym Niemirskiej był Marek Walczewski, znany większości osób, jako Stępień z "13 Posterunku". Para poznała się w 1974 roku na planie spektaklu telewizyjnego Teatru Sensacji.

- Na planie było bardzo zimno. W czasie prób Małgosia się przeziębiła, a ja, żeby ją jakoś rozweselić, rysowałem różne śmieszne rzeczy na egzemplarzu scenariusza. Potem okryłem ją swoim kożuchem. I tak już zostało... - cytuje Walczewskiego portal "Świat Seriali".

Pogrzeb legendy TVP odbędzie się dopiero w piątek. Na Starych Powązkach w Warszawie, obok pierwszej żony spocznie Adam SłodowyPogrzeb legendy TVP odbędzie się dopiero w piątek. Na Starych Powązkach w Warszawie, obok pierwszej żony spocznie Adam SłodowyCzytaj dalej

Kochankowie nie byli swoimi pierwszymi miłościami. Niemirska rozstała się ze swoim pierwszym mężem, reżyserem Andrzejem Makowieckim a Walczewski ze swoją żoną, Anną Polony. Wcielająca się w rolę Lidki Wiśniewskiej aktorka przyznała, że jej drugi mąż dawał jej poczucie bezpieczeństwa. 10 lat starszy partner był jej "mężem, opiekunem i ojcem".

Aktorka znana z "Czterej pancerni i pies" pochowała ukochanego

W 2000 roku lekarze stwierdzili u Walczewskiego Alzheimera. Jego stan zaczął się pogarszać.

- Przez kilka lat codziennie się z nim żegnałam. To było straszne... Patrzeć, jak najukochańsza osoba traci kontakt ze światem - cytuje aktorkę "Świat Seriali".

Niemirska rzuciła się w wir pracy, aby zapewnić swojemu mężowi najlepszą opiekę medyczną. Potrafiła grać w kilku serialach jednocześnie. 26 maja 2009 roku Walczewski zmarł. Przed śmiercią miał powiedzieć swojej żonie, że jest piękna.

- Łączyła nas niespotykana więź. Wciąż nie mogę przyzwyczaić się do tego, że jego już nie ma. Czuję się osamotniona - wyznała niedawno.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom