"Czterej pancerni i pies" cieszą się popularnością od przeszło 50 lat.. YouTube/TVP VODŹródło: YouTube/TVP VOD
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Września 2020

Oglądaliście serial "Czterej pancerni i pies"? Od premiery minęło ponad 50 lat, wciąż nie traci popularności

"Czterej pancerni i pies" cieszą się niezwykłą popularnością od przeszło 50 lat. Pierwszy odcinek popularnego serialu w TVP wyemitowano w 1966 roku. Już za kilka dni obchodzić będziemy kolejną rocznicę powstania legendarnej produkcji.

"Czterej pancerni i pies" zadebiutowało na antenie Telewizji Polskiej 25 września 1966 roku. W trakcie czterech lat produkcji powstało 21 odcinków, które podzielono na trzy serie. Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika natychmiast stała się ogólnopolskim hitem.

Podwórka wkrótce zaroiły się od Janków i Gustlików, a psom z całego kraju nadawano imię serialowego owczarka. Kinową widownię serialu szacowano na około 7 milionów. Nie sposób zliczyć z kolei, ile fanów przez minione 5 dekad popularni "Czterej pancerni" zgromadzili przed telewizorami.

Debiutu w Debiutu w "Dzień dobry TVN" mogą nie zaliczyć do udanych? Posprzeczały się już w pierwszej minucieCzytaj dalej

"Czterej pancerni i pies" cieszą się niesłabnącą popularnością

Internetowa baza filmu polskiego zaznacza, że mimo iż serial spotkał się z zarzutami historycznego fałszu czy obecnych w nim śladów radzieckiej propagandy, nadal cieszy się ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że w roku 1995 w plebiscycie TVP na ulubiony polski serial zwyciężyli właśnie "Czterej pancerni i pies".

Kardynał przyleciał do Polski na pogrzeb. Nie chciał spać w hotelu, wybrał schronisko dla bezdomnychKardynał przyleciał do Polski na pogrzeb. Nie chciał spać w hotelu, wybrał schronisko dla bezdomnychCzytaj dalej

Rola w produkcji Telewizji Polskiej przyniosła ogromną sławę załodze czołgu "102", która walczyła o wyzwolenie kraju: Franciszkowi Pieczce, Januszowi Gajosowi, Włodzimierzowi Pressowi czy Witoldowi Pyrkoszowi. Za niebywałym sukcesem produkcji stoi również postać Szarika (z rosyjskiego "kuleczka"), który towarzyszył Jankowi od początku jego żołnierskiej przygody.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
2. Nie trzeba kupować nowego. Łatwy sposób na otwarcie "jednorazowego" młynka do pieprzu
 

Nie wszyscy wiedzą, że Szarika grały w istocie trzy psy. Jak wskazuje Onet, w największej liczbie odcinków wystąpił szkolony przez milicję Trymer. Zwierzę nie pałało jednak sympatią do Janusza Gajosa, przez co nie do końca sprawdzało się na planie. W rolę czworonoga wcielił się ponadto Atak, który występował w scenach kaskaderskich, a także Spik. By upodobnić je do siebie, psy poddawano charakteryzacji.

Trudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaTrudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od początku roku zdrożały o 20 proc., może też je masz. Za kilka sztuk nawet 5000 zł
  2. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci
  3. Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego "wroga". Tym razem grzmi na singli
  4. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
  5. Niesmaczne żarty dziennikarki Polsat News i Jaruzelskiej. Trudno uwierzyć, że takie słowa naprawdę padły
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źródło: Onet / Filmpolski.pl