Czterdziestolatek. Screen z serialuŹródło: Screen z serialu
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Lipca 2020

Kultowa gwiazda "Czterdziestolatka" przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co wówczas widziała

"Czterdziestolatek" był jednym z najpopularniejszych seriali w historii PRL. Sympatia widzów zapewniła mu kilka kontynuacji i adaptacji. Polki i Polacy mogli doskonale identyfikować się z bohaterami, przeżywającymi kryzys wieku średniego w polskich realiach lat 70. Jak to bywa w przypadku produkcji o tak dużej oglądalności, członkowie jej obsady automatycznie awansowali do miana gwiazd krajowego, srebrnego ekranu.

Tak też było w przypadku odtwórczyni jednej z głównych ról kobiecych - Ireny Kwiatkowskiej. Jeśli nie kojarzycie "kobiety pracującej", to już na pewno pamiętacie Zofię Jankowską z "Wojny domowej". Kwiatkowska pojawiła się w obrazie Jerzego Guzy na długo po debiucie, ale i dziesiątki lat przed końcem kariery. Aktorka pracowała bowiem bez wytchnienia przez całe życie. Debiutując przed kamerą w 1945, w propagandowym "2 x 2 = 4", była już rozpoznawalną artystką teatralną. Po raz ostatni na ekranie pojawiła się w 2009 (!) roku. Wystąpiła gościnnie w popularnym serialu "Niania".

Nauczyciel został pobity przez rasistów. Teraz wyciekło przerażające nagranie, grożą mu śmierciąNauczyciel został pobity przez rasistów. Teraz wyciekło przerażające nagranie, grożą mu śmierciąCzytaj dalej

"Czterdziestolatek" był jedną z wielu produkcji, w których pojawiła się Irena Kwiatkowska

Za swoją pracę na rzecz polskiej kultury, Kwiatkowska była odznaczana parędziesiąt razy. Już po 1989 roku - prawie 20 różnymi nagrodami i wyróżnieniami. Wśród najważniejszych wymienić można Order Odrodzenia Polski, Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Nie żyje słynna aktorka, zmarła w wieku 76 lat. Mogliście ją znać m.in. z Nie żyje słynna aktorka, zmarła w wieku 76 lat. Mogliście ją znać m.in. z "Dziwnego przypadku Bejnamina Buttona"Czytaj dalej

Niewiele osób wie, jak dokładnie wyglądało prywatne życie aktorki. W praktyce, niemal cały czas pracowała. Zatrzymała się dopiero, kiedy skończyła 90 lat. Właśnie w tym okresie przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała o niej w książce "Kwiatkowska. Żarty się skończyły".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzenia

- Organizm Ireny, choć wyczerpany i wyniszczony, jest wyjątkowo silny. Ma jeszcze siłę, by nabrać oddechu w płuca, odmówić modlitwę. Przeżyje śmierć kliniczną, wróci do życia... - tak o śmierci klinicznej aktorki pisał w poświęconej jej książce Marcin Wilk.

Aktorka stwierdziła później, że w czasie śmierci klinicznej, spotkała się z Bogiem. Poprosiła go o to, aby jeszcze przez jakiś czas pozostać wśród śmiertelników. Wysłuchał jej. Kwiatkowska zmarła dopiero w 2011 roku, chwilę przed 100. urodzinami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko

Źródło: Świat Seriali