Cypr otwiera granice dla Polaków.. Pixabay / Dimitris VetsikasŹródło: Pixabay / Dimitris Vetsikas
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 22 Maja 2020

Popularny cel turystyczny otwiera granice dla Polaków. Wszyscy będą jednak musieli spełnić ważny warunek

Cypr otwiera swe granice także dla polskich turystów. Jak podała PAP, będziemy mogli wybrać się do tej niezwykle popularnej wakacyjnej destynacji już od 9 czerwca. Każdy podróżny musi jednak spełniać bardzo ważny warunek.

Cypr znosi restrykcje, jakie na początku pandemii wirusa wprowadziły tamtejsze władze. Jak podaje PAP, opublikowano już oficjalną listę, na której widnieje 19 krajów, których obywatele będą mogli przyjechać na wyspę. Warto zaznaczyć, że na wykazie znalazła się także Polska.

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

Co ciekawe, wyjazd nie będzie jednak oczywiście tak łatwy, jak w czasie przed epidemią. Każdy podróżny musi bowiem dysponować zaświadczeniem od instytucji publicznej lub prywatnej, że nie jest zakażony. Aby je uzyskać, trzeba będzie przejść test na obecność koronawirusa. Samo zaświadczenie musi zostać wydane do 72 godzin przed wylotem.

Cypr otwiera granice dla Polaków

Warto zaznaczyć, iż jest to dopiero pierwsza faza otwierania cypryjskich granic. W fazie drugiej, która rozpocznie się 20 czerwca, obywatele części krajów z listy zostaną zwolnieni z obowiązku przedstawiania wspomnianego dokumentu. Do grona tych państw nie należy jednak Polska. Mieszkańcy naszego kraju nadal będą więc musieli dysponować stosownym zaświadczeniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Ile zarabiają Polacy? Znamy już "granicę bogactwa", GUS podaje konkretną kwotę

Hotele na wyspie zostaną oficjalnie otwarte już 1 czerwca. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno w nich, jak i chociażby na plażach, będą obowiązywały restrykcyjne zasady. Wszyscy turyści także będą musieli oczywiście sumiennie się do nich stosować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Mężczyzna szarpał się z niedźwiedziem, wpadł do wody. Porażające szczegóły akcji na wybiegu
  3. Najnowszy sondaż parlamentarny nie pozostawia złudzeń. Andrzej Duda jednak powinien się cieszyć?
  4. Zadziwiające doniesienia, Jarosław Kaczyński wezwał do siebie najważniejszych działaczy PiS. Ważą się losy Andrzeja Dudy?
  5. Łukasz Szumowski zrezygnuje? Padły wiele mówiące słowa, nikt się nie spodziewał
  6. Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osób

Źródło: PAP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News