. https://pixnio.comŹródło: https://pixnio.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Marca 2020

Mylące, niezwiązane z układem oddechowym objawy Covid-19. Naukowcy dokonali niepokojącego odkrycia

Covid-19 jest chorobą, na którą zapadają osoby, zakażone wirusem SARS-CoV-2. Choć w większości przypadków jej przebieg jest łagodny, prowadzić może również do ostrego zapalenia płuc i niewydolności wielonarządowej. Chorobę kojarzy się przede wszystkim z układem oddechowym a więc objawami, takimi jak duszności i kaszel. W praktyce symptomy mogą być nieco inne.

Wśród najczęstszych objawów choroby wymienia się katar, kaszel, ból gardła, gorączkę i duszności. Najnowsze odkrycie chińskich naukowców może jednak skierować naszą uwagę na inne symptomy.

Nierozsądne? Bliski współpracownik ujawnia, co Jarosław Kaczyński robi w dobie epidemiiNierozsądne? Bliski współpracownik ujawnia, co Jarosław Kaczyński robi w dobie epidemiiCzytaj dalej

Covid-19 może mieć inne objawy, niż myśleliśmy?

Publikacja, która ukazała się na łamach "American Journal of Gastroenterology" wskazuje, że u pacjentów pochodzących z samego epicentrum epidemii, na początkowym etapie choroby obserwowano szereg dolegliwości gastrycznych. Choć biegunka jest wymieniana wśród potencjalnych symptomów Covid, nawet na stronach WHO, to w znacznie dalszej kolejności niż kaszel czy problemy z oddychaniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

Naukowcy obserwowali 204 pacjentów z Hubei - prowincji, której stolicą jest Wuchan. Biegunka i brak apetytu występowały u aż połowy z nich. Mało tego, 7 z nich miało wyłącznie objawy trawienne a nie miało tych, związanych z układem oddechowym.

Naukowcy proszą o ostrożne podchodzenie do tych rewelacji. Zwracają uwage, że przebadana grupa jest zbyt mała, aby stawiać jednoznaczne tezy. Badania rzucają jednak zupełnie nowe światło na objawy, które powinny nas niepokoić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska
  3. Nie wszyscy wjeżdżający do Polski muszą przejść kwarantannę. Rozporządzenie ministerstwa
  4. Cała prawda o relacji Marty Kaczyńskiej z byłym mężem. Chodzi o córki
  5. Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy
  6. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News