Corona koronawirus. Pixnio / Bicanski
Źródło: Pixnio / Bicanski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 29 Lutego 2020

Amerykanie nie chcą pić Corony. Nie mogliśmy uwierzyć w powód

Corona pozostawała dotąd jednym z najpopularniejszych wśród Amerykanów napojów alkoholowych. Wszystko zmieniło się jednak z absurdalnego powodu. Konsumenci rezygnują z trunku z obawy przed koronawirusem.

Corona nie ma oczywiście nic wspólnego z koronawirusem z Wuhan, który stanowi obecnie coraz większe zagrożenie także w Europie. Jak się jednak okazało, przede wszystkim Amerykanie, ale także konsumenci z innych państw świata połączyli nazwę piwa z rzeczonym wirusem. To odbiło się natychmiast na wynikach sprzedaży trunku.

Na zapominalskich czekają wysokie kary. Już jutro wchodzi w życie nowe prawoNa zapominalskich czekają wysokie kary. Już jutro wchodzi w życie nowe prawoCzytaj dalej

Jak wynika ze statystyk Google Trends, coraz więcej osób zaczyna wyszukiwać hasła "beer virus" oraz "corona beer virus". Zbieżność nazw działa na notowania producenta napoju bardzo negatywnie. Bloomberg podaje, że spółka zanotowała straty na poziomie 169 mln dolarów. Sprzedaż piwa Corona jest obecnie najniższa od dwóch lat.

Corona a koronawirus

Odnotowując za Bloombergiem, dotąd trunek pozostawał oceniany w sposób pozytywny przez nawet 75 proc. ankietowanych. Dziś dobrze wyraża się o nim jedynie nieco ponad połowa z nich. Akcje producenta Corony spadły na nowojorskiej giełdzie o 8 procent. Sytuacja może się pogarszać, jeżeli przedstawiciele spółki nie rozpoczną kampanii informacyjnej w tej kwestii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Podkreślmy więc, że Corona nie ma nic wspólnego z koronawirusem, a jej spożywanie nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się choroby. Zbieżność nazw będzie jednak słono kosztowała producenta napoju, który dotąd pozostawał jednym z najbardziej cenionych wśród Amerykanów. Sprawa jest o tyle niekorzystna, że na razie całkowite poradzenie sobie z problemem wydaje się bardzo daleką i trudną do osiągnięcia perspektywą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  3. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  4. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  5. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  6. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  7. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie

Źródło: Radio ZET