Córka Poznań. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 15 Marca 2020

Córka pierwszej ofiary wirusa zabrała głos. Oskarża prezydenta Poznania, “kłamał”

Córka pierwszej ofiary wirusa z Wuhan w Polsce zabrała głos. Kobieta oskarżyła prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka o publiczne kłamstwo. To miało dotyczyć jej ojca, który także jest zakażony.

Córka 57-latki, która niestety została pierwszą ofiarą wirusa na terytorium Polski, przerwała milczenie. Kobieta nawiązała do wywiadu, udzielonego przez prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Samorządowiec powiedział w nim o jej ojcu, że "nie chciał poddać się badaniom", a wszyscy musieli go "do tego przez kilka dni przekonywać". 

“Pomóżmy tym, którzy pomagają nam“. Ruszyła wyjątkowa zbiórka, Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom“Pomóżmy tym, którzy pomagają nam“. Ruszyła wyjątkowa zbiórka, Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkomCzytaj dalej

- Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w TVN wypowiedział się kłamliwie o mojej rodzinie. Jest nam przykro, jak zostaliśmy przez niego potraktowani. Próbowałam się z nim kontaktować, ale niestety nie doszło do próby kontaktu z jego strony. Prosimy także o uszanowanie naszej sytuacji rodzinnej - powiedziała kobieta dla "Głosu Wielkopolski".

Córka zmarłej kobiety oskarża prezydenta Jaśkowiaka

Córka zmarłej ofiary wirusa zaznaczyła, że Jaśkowiak "wypowiedział się kłamliwie o jej rodzinie, jakoby jej ojciec nie chciał poddać się badaniu i niby był kilkakrotnie namawiany na zrobienie testu", chociaż są świadkowie, którzy mogą potwierdzić, iż mężczyzna sam chciał się zbadać. Jak przekazała kobieta, jej ojciec miał także prosić o przebadanie całej swojej rodziny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciekły skandaliczne zdjęcia pracowników Biedronki. Sieć odpowiada
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

- W moim domu mieszka z nami osoba starsza, po 80. roku życia, która była szczególnie zagrożona. O tym fakcie organy odpowiedzialne za badania były informowane. Informowaliśmy również o naszych kontaktach z innymi ludźmi. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nikomu nie stała się krzywda. Sami musieliśmy zadbać o wykonanie badań. (...) Osoba starsza na szczęście ma wynik negatywny - przekazała kobieta.

Wersję zdarzeń, którą przedstawiła córka zakażonego mężczyzny, potwierdził burmistrz Mosiny, Przemysław Mieloch. Jak przekazał, mężczyzna sam "wiele razy dzwonił do sanepidu, aby być przebadanym".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy himalaiści spadli z kilkuset metrów. Zostali przewiezieni do szpitala, dramatyczne doniesienia
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos
  4. Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny
  5. Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w Austrii
  6. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję

Źródło: TVP Info