W Cieszynie otwarto restaurację mimo trwających obostrzeń.. YouTube/OBIEKTYWNI MEDIA TVŹródło: YouTube/OBIEKTYWNI MEDIA TV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2021

Interwencja policji w prywatnym lokalu, dziesiątki osób odmawiają podania danych. Jest nagranie

W Cieszynie otwarto restaurację mimo trwających obostrzeń. W lokalu „U Trzech Braci” interweniowała policja, która usiłowała wylegitymować zgromadzonych. "Wolność! Wolność!", skandowali klienci lokalu na nagraniu, które obiegło sieć.

  • 8 stycznia właściciele restauracji „U Trzech Braci” zdecydowali się otworzyć lokal wbrew obostrzeniom
  • Na miejscu interweniowała policja. Mundurowi wezwali zgromadzonych do odejścia. Podjęto próbę legitymowania
  • Nagranie z zajścia, na którym możemy zaobserwować działania funkcjonariuszy i sprzeciwy gości lokalu, obiega internet

Mimo obowiązujących obostrzeń (przedłużonych przez rząd przy jednoczesnej zapowiedzi powrotu do szkół uczniów klas I-III) właściciele restauracji w Cieszynie zdecydowali się przywrócić stacjonarne funkcjonowanie lokalu.

Oznacza to, że będziecie mogli znów przyjść i zjeść normalnie jak ludzie w naszej restauracji, napisano w mediach społecznościowych. W miniony weekend goście tłumnie przybyli na miejsce (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Cieszyn. Nagranie z interwencji policji

By zjeść obiad „U Trzech Braci”, konieczna była rezerwacja stolika. Jak wskazuje gazeta.pl, zainteresowanie było na tyle duże, że w sobotę na miejscu pojawiły się przedstawicielki sanepidu. W niedzielę do interwencji przystąpiła policja.

Lokal w Cieszynie odwiedziło kilku mundurowych. Tłumacząc, że goście łamią obostrzenia, policjanci usiłowali wylegitymować zebranych.

Pod sądem ludzie z tęczowymi flagami i transparentami. Trzy kobiety odpowiedzą za tęczową Matkę BoskąPod sądem ludzie z tęczowymi flagami i transparentami. Trzy kobiety odpowiedzą za tęczową Matkę BoskąCzytaj dalej

Szczegóły zdarzenia możemy zaobserwować na nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube. Pytając o podstawę do interwencji, klienci przekonywali, że lokal nie jest budynkiem publicznym.

Do widzenia! Wolność! Wolność, krzyczeli w kierunku funkcjonariuszy. Wzywamy policjantów do zachowania zgodnego z prawem i opuszczenia lokalu, możemy usłyszeć na nagraniu.

Na miejscu znajdował się poseł Lewicy Przemysław Koperski. Polityk prosił o wytłumaczenie planowanych działań oraz podanie podstawy prawnej. – Klienci nie chcą okazać swoich dokumentów osobistych i mają do tego prawo – przekonywał, cytowany przez gazetę.pl.

Po tym, jak przekazano, że w cieszyńskim lokalu ma pojawić się komendant powiatowy, mundurowi opuścili budynek. Przed restauracją ustawiono jednak 10 radiowozów.

Funkcjonariusze w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom Sanepidu. Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób. W dziesięciu przypadkach zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przypadkach przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające, czytamy w komunikacie śląskiej policji.

Portal zaznacza, że właściciele lokalu zdecydowali się opróżnić swoje firmowe konto, uniemożliwiając tym samym pobranie kar pieniężnych.

źródło: YouTube / gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: