Ciąża w czasach epidemii może być zagrożona?. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Marca 2020

Matka może zarazić noworodka wirusem? Opublikowano ważne wyniki badań

Ciąża w czasach walki z epidemią może być zagrożona? Czy ciężarne kobiety powinny mieć powody do obaw i czy mogą zarazić dziecko wirusem? Wyniki badań i dotychczasowe przypadki rozwiewają wszelkie wątpliwości i pytania. Dobre wieści!

Jak informuje pismo "Frontiers in Pediatrics", chińskie badania sugerują, że wirus SARS-Cov-2 nie jest przekazywany dziecku przez matkę w czasie ciąży i porodu. To pozytywna wiadomość, która uspokoić może wiele ciężarnych kobiet, spodziewających się w najbliższym czasie swoich pociech.

Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcieTomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcieCzytaj dalej

Ciąża w czasach epidemii jest raczej niezagrożona, a noworodki rodzą się zdrowe lub ich organizm szybko sam zwalcza wirusa 

Jak podają badacze, czworo dzieci urodzonych przez zakażone matki w szpitalu w Wuhan, epicentrum pandemii koronawirusa, nie wykazywało oznak infekcji i pozostają zdrowe do dziś. Zatem nie ma powodów do zmartwień dla kobiet spodziewających się narodzin dziecka? Wszystko na to wskazuje, gdyż jest to już drugie w ciągu ostatniego miesiąca chińskie badanie, które potwierdza, że matki zakażone koronawirusem podczas ciąży nie zakażały swoich dzieci.

Badaniem zostały objęte cztery matki. Badanie to koncentrowało się na zdrowiu noworodków, które urodziły się w szpitalu Union w Wuhan podczas trwania epidemii.

U niemowląt objętych badaniem nie wystąpiły żadne poważne objawy związane z COVID-19, takie jak gorączka lub kaszel, chociaż wszystkie początkowo były izolowane na oddziałach intensywnej terapii noworodków i karmione mieszanką. Troje z czterech miało negatywny wynik testu na infekcję dróg oddechowych po wymazie z gardła, natomiast matka czwartego dziecka odmówiła zgody na test - czytamy na stronie polsatnews.pl.

Tylko u jednego z noworodków wystąpiły niewielkie, niegroźne i trwające zaledwie trzy dni problemy z oddychaniem, leczone nieinwazyjną wentylacją mechaniczną.

Wszystkie cztery niemowlęta pozostają zdrowe, a ich matki także w pełni wyzdrowiały.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcie
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Media w ostatnim czasie informowały także o przypadkach nowonarodzonych dzieci z koronawirusem, jednak nie stanowił on zagrożenia dla ich życia i zdrowia, a ich organizm sam zwalczał tego wirusa. Można zatem uznać, że COVID-19 nie jest groźny dla ciężarnych i noworodków oraz małych dzieci, które także znoszą go dzielnie, zwalczają szybko i bezinwazyjnie, a zachorowalność jest na ogólnie niskim pozomie, tak samo jak śmiertelność, do której praktycznie nie dochodzi - noworodki, dzieci i młodzież są wyraźnie raczej spoza grupy ryzyka i jest to pocieszające.
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest

Źródło: polsatnews.pl