Chodzież. Policjanci i prokurator pociągnięci do odpowiedzialności w związku ze śmiercią 2-letniego Marcelka.. Facebook
Źródło: Facebook
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Sierpnia 2020

Policjanci ignorowali wszystkie sygnały o przemocy. 2-letni Marcelek nie żyje

Chodzież przed kilkoma miesiącami znalazła się na ustach wszystkich za sprawą odnalezienia ciała 2-letniego Marcelka. W marcu bieżącego roku chłopiec został uduszony przez własną matkę, 21-letnią Anitę W. Tragedii można by jednak uniknąć, gdyby służby, posiadające informacje o problemach rodziny, zareagowały odpowiednio wcześnie. Teraz policjanci i prokurator zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Szczegół tragedii, do której doszło w Chodzieży (woj. wielkopolskie), przytacza dziennik "Fakt". Dramat, który obiegł niemal całą Polskę, wydarzył się w nocy z 12 na 13 marca. Wezwani do mieszkania ratownicy pogotowia na miejscu znaleźli ciało 2-letniego chłopca. Marcelek był posiniaczony i wyraźnie wychudzony. Jego zwłoki wymazane były kałem, a matka dziecka była pijana. 21-latka została zatrzymana. Niedługo potem śledczy ustalili, że to ona udusiła chłopca.

Prywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyćPrywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyćCzytaj dalej

Chodzież. Śmierć 2-letniego Marcelka

Kobieta przyznała się do zabójstwa własnego dziecka, składając obszerne wyjaśnienia. Przed kilkoma miesiącami Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował, że 21-latce przedstawiono zarzut zabójstwa oraz znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Jej partnerowi zaś – psychicznego i fizycznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Obojgu grozi odpowiednio dożywocie i 10 lat pozbawienia wolności.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsceGrób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsceCzytaj dalej

"Fakt", powołując się na ustalenia dziennikarzy "Głosu Wielkopolskiego", zaznaczają, że choć, jak wspomnieliśmy, sprawa ujrzała światło dziennie w marcu ubiegłego roku, dramat chłopca trwał znacznie dłużej. Dziecko było niezwykle zaniedbane. 2-latek miał być podduszany kołdrą, bity czy wrzucany do łóżeczka. Głodzony Marcelek jadł niedopalone papierosy czy karmę do szczurów hodowlanych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe ogromne ognisko zakażeń. Zarażonych aż 85% osób, prawdziwy dramat 2. Rząd szykuje się z wprowadzeniem nowego podatku. Ekspert: Grozi fala bankructw

Gdyby reakcja służb była szybsza i bardziej zdecydowana, niewykluczone, że chłopiec uniknąłby horroru, jaki rozegrał się za zamkniętymi drzwiami mieszkania w Chodzieży. Kilka miesięcy wcześniej, w październiku roku 2019, Marcelek trafił bowiem do szpitala ze złamaniem nogi. Lekarze nie mieli wątpliwości: do uszkodzenia ciała doszło wskutek pobicia. O sprawie powiadomiono policję.

Choć poinformowani o niepokojącym urazie chłopca policjanci sprawę przekazali prokuratorowi, ten nie podjął niezbędnych w tej sytuacji kroków, wskazuje dziennik. Rodzinie nie założono też niebieskiej karty. Nie przeprowadzono postępowania. W mieszkaniu, gdzie kilka miesięcy później Marcel został uduszony przez własną matkę, nie pojawił się choćby jeden funkcjonariusz.

Wobec rażących uchybień ze stanowiska odwołano szefa policji w Chodzieży, prokuratora rejonowego, a także jego asystentkę, która doskonale znała sprawę. W miejscowej komendzie przeprowadzono również kontrolę nadzorowaną przez komendanta wojewódzkiego. Ustalono, że część policjantów dopuściła się niedopełnienia obowiązków. W przypadku części z nich, wobec niewielkiej winy, odstąpiono od wymierzenia kary. Trzech otrzymało ją w postaci nagany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!