Chłopcy uratowali starszą panią. publicdomainpictures.net/George Hodan
Źródło: publicdomainpictures.net/George Hodan
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Lutego 2020

13-letni Janek i Franek usłyszeli krzyk starszej pani. Nie wahali się ani chwili, wyjątkowa postawa młodych chłopców

Chłopcy wracali akurat z treningu piłki ręcznej. Śmiali się i rozmawiali razem z grupą swoich kolegów. Fakt że udało im się usłyszeć nawoływanie 80-letniej kobiety był niemalże cudem - akurat tego dnia trener wypuścił ich innym wyjściem niż do tej pory.

Dzięki temu 13-letni Janek i jego rówieśnik Franek przeszli obok rzadko uczęszczanej uliczki, gdzie upadła pani Kazimiera. Usłyszeli ciche nawoływanie 80-latki i natychmiast ruszyli w jej stronę.

– Jak usłyszeliśmy wołanie, podeszliśmy do pani i zobaczyliśmy, że potrzebuje pomocy. Wciąż przy tej pani byłem i z nią rozmawiałem - cytuje Franka gazetalubuska.pl. W między czasie Janek zadzwonił po pogotowie. Zmartwiony faktem, że karetka nie nadjeżdża zadzwonił jeszcze raz i okrył 80-latkę kocem aby ta jeszcze bardziej nie zmarzła.

Wiadomości TVP zmanipulowały wypowiedź Piotra Zelta. Aktor odpowiada, jest załamanyWiadomości TVP zmanipulowały wypowiedź Piotra Zelta. Aktor odpowiada, jest załamanyCzytaj dalej

Chłopcy uratowali starszą kobietę

Pani Kazimiera trafiła do szpitala ze złamaniem kości biodrowej i urazem ręki. Powoli dochodzi do siebie. Gdyby nie bohaterska postawa chłopców, mogłaby zamarznąć na ulicy.

– Już był zmrok. W dniu, w którym mama upadła, było bardzo zimno. Dreszcz mnie przechodzi na myśl, jak to wszystko mogło się skończyć – powiedziała córka pani Kazimiery.

Okazuje się, że chłopcy mieli zajęcia z pierwszej pomocy w szkole. Oboje dostali upominki od kobiety, którą uratowali a Franek został wyróżniony na apelu w swojej szkole. Pochwalił się również, że w podziękowaniu za piękną postawę nauczycielka nie zrobiła jego klasie kartkówki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał