Ceny paliw poszły mocno w górę, a najnowsze prognozy analityków nie są zbyt optymistyczne.. (zdj. il.) Pixabay/IADE-MichokoŹródło: (zdj. il.) Pixabay/IADE-Michoko
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Czerwca 2020

Ceny paliw poszły dramatycznie w górę. Podwyżki czekają każdego, warto się zainteresować

Ceny paliw w ostatnim czasie poszły mocno w górę, a najnowsze prognozy analityków także nie są zbyt optymistyczne. Jak się okazuje, koszty tankowania na polskich stacjach benzynowych nadal będą rosnąć i można się tego spodziewać szczególnie w kolejnym tygodniu, tuż po weekendzie. Wszystko mimo obniżek na rynku międzynarodowym. Ma to w dużej mierze związek z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym.

Jak ocenili analitycy z portalu e-petrol.pl, ceny paliw na polskich stacjach, mimo obniżek na rynku międzynarodowym, będą nadal rosnąć jeszcze w kolejnym tygodniu. Jak prognozują - o czym donosi także Polsat News - np. za litr benzyny bezołowiowej 95 możemy płacić od poniedziałku nawet 4,23 zł, a za 98 aż 4,57 zł.

Bydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćBydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniowaćCzytaj dalej

Ceny paliw poszły mocno w górę, a najnowsze prognozy analityków nie są zbyt optymistyczne. Co dalej?

Jak zaznaczają analitycy portalu e-petrol, na rynku międzynarodowym pojawia się obecnie chwilowe odbicie w dół po okresie zwyżek spowodowanych m.in. ostatnią decyzją OPEC+ o przedłużeniu cięć, jednak niestety na rynku polskim na razie "mamy sytuację jednoznacznie sugerującą możliwość zwyżek na stacyjnych pylonach".

- Między 15 i 21 czerwca 2020 eksperci e-petrol spodziewają się, że benzyna bezołowiowa 98 będzie kosztować 4,43-4,57 zł/l, a jej 95-oktanowa odmiana będzie sprzedawana po 4,10-4,23 zł/l - dowiadujemy się z artykułu Polsat News, stworzonego na podstawie analizy wspomnianych specjalistów. Z kolei prognozowany przez analityków e-petrol.pl poziom cen oleju napędowego to 4,13-4,26 zł/l. Nie zanosi się także na tańszy autogaz, bowiem analitycy szacują jego średnią cenę na poziomie 1,86-1,94 zł/l.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Wiadomości" TVP pobiły same siebie i przekroczyły wszelkie granice. Manipulacja, której jeszcze nie było, zero bezstronności
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]

Na świecie zaobserwowano już spadki cen, szczególnie jeśli chodzi o ropę. "Po sześciu kolejnych tygodniach zakończonych wzrostem cen surowca na rynku naftowym w Londynie w końcu obserwujemy przecenę" - zaznaczyli eksperci w piątkowym komunikacie. Jak dodali, baryłka ropy Bren dzisiaj rano kosztowała ok. 38 dolarów.

Według analityków głównym motorem napędowym do rozpoczętej w czwartek przeceny były obawy związane z uderzeniem drugiej falą epidemii koronawirusa. "Rosnąca w ostatnich dniach liczba zakażeń, m.in. w Stanach Zjednoczonych, przestraszyła inwestorów" - zaznaczyli. "Odnotowany przez amerykański Departament Energii wzrost rezerw uzasadnia obawy o tempo odbudowywania się popytu na produkty naftowe, które dodatkowo może zostać zahamowane, jeśli w walce z pandemią znowu zostaną wdrożone ograniczenia w przemieszczaniu się ludzi" - podsumowało e-petrol.pl. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

Źródło: e-petrol.pl / Polsat News