Ceny nad polskim morzem zwalają z nóg. (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej

Ceny nad polskim morzem mogą przerosnąć niejednego turystę. Od dłuższego czasu możemy zaobserwować zaskakujące rachunki, jakie wystawiane są wczasowiczom. Nie tylko koszty pożywienia odciskają swoje piętno na Polakach. To, ile należy zapłacić za nocleg, również pozostawia wiele do życzenia.

Z drożyzną zmagamy się nie od dziś. Wygórowane ceny za nawet najdrobniejsze produkty spożywcze stanowią niemały wydatek. Wysokie koszta nie opuszczają nas nawet podczas urlopów. Wielu z nas, przejętych i cierpiących z powodu kryzysu epidemiologicznego, chciało na kilka chwil zapomnieć o piętrzących się utrapieniach. Właściciele najróżniejszych kurortów czy też lokali gastronomicznych nie dają jednak za wygraną. Redakcją "Faktu" ujawniła, ile możemy zapłacić za tegoroczne wczasy.

Policja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotowaćPolicja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotowaćCzytaj dalej

Ceny nad polskim morzem nie pozostawiają złudzeń. Szykujcie się na spore wydatki

Dziennikarze "Faktu" przeprowadzili małe śledztwo. Wskazali, jakie ceny panują między innymi nad polskim morzem. Porażające ustalenia opublikowali na swoim portalu. Okazuje się, że przeciętna, trzyosobowa rodzina za wczasy może zapłacić nawet do 4 tysięcy. W skład niebotycznej kwoty wchodzi między innymi zakwaterowanie, atrakcje turystyczne oraz prowiant. Warto jednak podkreślić, że załamanie gospodarcze zaatakowało głównie branżę turystyczną. Iwona Masłowska z Turystycznej Organizacji Otwartej wyjaśniła redaktorom, z czego może wynikać ta horrendalna drożyzna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z Włoch

Ceny nad polskim morzem w opinii Masłowskiej wynikają z wielu czynników. - Przyczyny wzrostu cen są zróżnicowane. Zwiększył się popyt na wyjazdy krajowe i to wykorzystują popularne kurorty, które zresztą nigdy nie były tanie. Drugą przyczyną jest wzrost cen żywności. Wiele biur oferuje bowiem w pakiecie nocleg i wyżywienie - tłumaczy Masłowska w rozmowie z redakcją "Faktu".

Wirtualna Polska przypomniała, że nawet koszt alternatywnych przekąsek sprzedawanych nad Bałtykiem może wynieść do 30 złotych. Czytelnik portalu przedstawił swój rachunek z lokalu Rewal, gdzie za kebaba z frytkami zapłacił całe 28 złotych. O analogicznych doniesieniach pisał portal Polsat News, który ujawnił, że na Helu za skromny obiad można wydać nawet 250 złotych. Za dwie zupy, dwie porcje ryby, frytki i surówki, pani Ania zapłaciła aż 251 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Fakt/WP/Polsat News]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News