Cena truskawek wywołała przypadki okradania rolników.. pixnio.com/BicanskiŹródło: pixnio.com/Bicanski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Maja 2020

Cena truskawek w Polsce wywołała przedziwne zjawisko. Złodzieje okradają rolników, nie do wiary

Cena truskawek jest w tym roku wyjątkowo wysoka. Ogromne stawki, jakie należy zapłacić za kilogram tych owoców doprowadziły do kradzieży, do których dochodzi na polskich polach. Część rolników, będąca już w trudnej sytuacji związanej z panującą suszą, w trakcie jednej nocy potrafi stracić nawet kilkaset kilogramów produktu.

Jak podaje Wirtualna Polska, do kradzieży truskawek doszło w leżącej niedaleko Puław miejscowości Pachnowola (woj. lubelskie). Po pojawieniu się rolnika na należącej do niego plantacji okazało się, że w nocy doszło do zrabowania rosnących na krzaczkach owoców. Zdaniem mężczyzny niezidentyfikowanemu sprawcy udało się zebrać około 200 kilogramów niezwykle cennego obecnie produktu. Straty oszacowano na około 2 tys. zł.

Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęSzymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęCzytaj dalej

Cena truskawek doprowadzają do kradzieży

Oburzenie może budzić nie tylko sam czyn, ale również reakcja miejscowych policjantów. Poszkodowany rolnik przekazał, że choć informację o zajściu natychmiast przekazał funkcjonariuszom, ci odmówili interwencji, tłumacząc, że brakuje im ludzi oraz radiowozów, by zająć się sprawą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. PAP: Papież Franciszek powiedział po raz pierwszy coś, czego nikt się nie spodziewał. Boi się pandemii?
2. Banki w sporym zagrożeniu? Eksperci ostrzegają przed drastycznym pogorszeniem sytuacji niektórych instytucji

– Mogło być tak, że zgłoszenie było telefoniczne i w danym momencie policjanci zajmowali się innymi interwencjami. Wtedy osoba zgłaszająca powinna otrzymać informacje w jaki sposób o tym, w jakieś formie może ona powiadomić policję – przekazała WP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn-Kozak.

Opisany przypadek nie jest bynajmniej wyjątkiem. Cena za dwukilogramową łubiankę oscylująca w granicach kilkunastu złotych doprowadziła do szeregu niewielkich kradzieży liczących na łatwy zarobek osób. Rolnicy coraz częściej zostają rankiem ogołocone krzaczki. Warto pamiętać, że wobec panującej w naszym kraju suszy, rolnicy niejednokrotnie skarżyli się na ogromne straty. Ich okradanie z całą pewnością nie poprawi trudnej sytuacji polskich plantatorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Krystyna Pawłowicz obraziła publicznie dziecko, nie ma żadnych granic. Wszystko udokumentowane
  4. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Zabijali ludzi z motorów. Dziesiątki ofiar ataku terrorystycznego. Tragiczne doniesienia z południa

Źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News