CBA zatrzymało byłego senatora PiS.. Pixabay
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Stycznia 2020

Akcja CBA. Zatrzymano polityka PiS i jego syna

CBA podaje: Były senator PiS i jego syn zostali zatrzymani. W rękach służb jest także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Media obiegła informacja o zatrzymaniu byłego senatora PiS, Stanisława K. oraz jego syna. Powód zatrzymania jest dość prosty - łapówki. Niestety, nie jedna, a prawdopodobnie kilka wielomilionowych łapówek. Informacje potwierdza opublikowany na Twitterze CBA (@CBAgovPL) post:

- Funkcjonariusze @CBAgovPL zatrzymali byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. Wszyscy w prokuraturze usłyszą zarzuty korupcyjne. Więcej w komunikacie #CBA.

Postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe prowadzą funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA.

Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowaLech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowaCzytaj dalej

CBA: Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

14-ego stycznia 2020 roku zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak podaje CBA, wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne.

Sprawa byłego senatora PiS, Stanisława K., rozpoczęła się w grudniu 2017 roku. Po tym jak z Prokuratury Krajowej wypłynął wniosek o uchylenie immunitetu polityka w związku z zamiarem przedstawienia mu zarzutów korupcyjnych, władze Prawa i Sprawiedliwości podjęły decyzję o jego zawieszeniu. Według informacji pochodzących z TVP2, Stanisław K. zaprzeczył stawianym zarzutom i oświadczył, że sam zrzeknie się immunitetu senatora PiS.

Prawdopodobnie nawet tak rygorystyczne postępowanie nie pomogło. Czekamy na dalsze informacje o postępowaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rekompensata za prąd nie dla każdego, musisz spełnić jeden warunek. Znamy szczegóły projektu

2. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą

3. Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa

4. Po "Tylko nie mów nikomu" zawiadomiono o pedofilii księdza. Obrońca: Sama tego chciała

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk