Radiowozy policji. Pxfuel.comŹródło: Pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Lipca 2020

Były ksiądz i zakonnica robili okropne rzeczy małym dzieciom, bez żadnych skrupułów. Jest wyrok w bulwersującej sprawie

Bili ich po głowach tłuczkiem od mięsa, przywiązywali do krzeseł, głodzili i straszyli. Teraz usłyszeli wyrok. Były ksiądz i zakonnica jako rodzice zastępczy przez lata znęcali się nad czworgiem dzieci.

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skazał byłego księdza i zakonnicę na karę pozbawienia wolności, po tym jak na jaw wyszły makabryczne fakty o traktowaniu dzieci, dla których oskarżeni tworzyli rodzinę zastępczą. Sprawa toczyła się od wielu lat i wreszcie doczekała się finału.

Dzieci były głodzone, bite i poniżane

Zakonnica i były ksiądz byli rodziną zastępczą dla czworga dzieci. Według śledztwa prokuratury w latach 2009-2013 para znęcała się fizycznie i psychicznie nad grupą dzieci. Świadkowie mówią o makabrycznych aktach, które zdarzają się tylko w filmach grozy. Bicie dzieci tłuczkiem do mięsa po głowie, przywiązywanie do krzeseł, głodzenie, strasznie wywiezieniem do lasu i krępowanie w nocy rajstopami to tylko niektóre czynności z całej listy okrucieństw, których dopuścili się opiekunowie sierot. W okresie przebywania w rodzinie zastępczej dzieci miały od 6 do 12 lat. W wyniku okaleczeń i bicia dwoje z nich ma trwałe blizny na ciele.

Proces o znęcaniu się nad dziećmi trwał wiele lat

Jak podaje RMF FM, sprawa wyszła na jaw, gdy jedno z dzieci przyznało się, że nie chce wracać po szkole do domu, gdyż obawia się kar, jakie je spotkają. Dyrekcja powiadomiła o tym fakcie policję i pracowników socjalnych. Podopieczni zostali odebrani rodzicom zastępczym i trafili pod opiekę do innego domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Maryla Rodowicz przeżyła chwile grozy. Gwiazda zwierzyła się z dramatycznej historii 2. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data

Sprawa w sądzie toczyła się od wielu lat. W 2015 roku zapadł wyrok, który skazywał dwójkę oskarżonych na 5 lat pozbawienia wolności i 15 lat zakazu pracy z młodzieżą i pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Były ksiądz i zakonnica odwołali się od Sądu Okręgowego w Kaliszu, który uchylił wyrok pierwszej instancji. Sprawa powróciła na wokandę po latach i Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał identyczną decyzję jak w 2015 roku. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Źródło: [RMF, WP]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz przeżyła chwile grozy. Gwiazda zwierzyła się z dramatycznej historii
  2. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data
  3. TVP planuje niezgodną z prawem debatę prezydencką? Zadziwiające doniesienia mediów, pokazują dowody
  4. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News