Bydgoszcz szpital. "Interwencja" Polsat NewsŹródło: "Interwencja" Polsat News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 3 Czerwca 2020

Bydgoszcz. Pani Krystyna trafiła do szpitala w poważnym stanie, ale kazano jej czekać. Doszło do tragedii, dramatyczne doniesienia

Bydgoszcz stała się miejscem tragedii pani Krystyny Bartoszyńskiej oraz jej rodziny. 79-latka trafiła do szpitala po tym, jak niespodziewanie dostała zawału serca. Choć lekarz pogotowia podkreślał, że jej stan jest poważny, ze stanowczą reakcją w szpitalu czekano prawie dobę. Kobieta niestety zmarła.

Krystyna Bartoszyńska z Bydgoszczy zadzwoniła nocą 30 marca do swojego syna, ponieważ niespodziewanie bardzo źle się poczuła. Mężczyzna natychmiast poinformował o sprawie pogotowie ratunkowe. Chociaż lekarze przyjechali do mieszkania kobiety w stojach ochronnych, bardzo szybko orzekli, że występujące u 79-latki objawy nie wskazują na COVID-19. Jak stwierdzili, pani Krystyna miała zawał serca, dlatego też przewieziono ją do miejscowego szpitala im. A. Jurasza.

Czy Agata Duda powinna otrzymać pensję z budżetu państwa? Zaskakujący wynik sondyCzy Agata Duda powinna otrzymać pensję z budżetu państwa? Zaskakujący wynik sondyCzytaj dalej

Bydgoszcz. Pani Krystyna zmarła po długich godzinach czekania na pomoc

Na miejscu, z powodu obrzęku płuc, który lekarz pogotowia powiązał z rzeczonym zawałem, zlecono wykonanie testu na koronawirusa. Syn kobiety pokreślał, że jego matka od długiego czasu nie wychodziła z domu i nie miała okazji się zakazić. Jak donosi Polsat News, nie zmieniło to jednak decyzji miejscowych medyków.

- Przychodzą wyniki ujemne. O godzinie 17:30 mama jedzie na koronarografię, punkt 18:00 jest robiona koronarografia. Czyli można powiedzieć, że od przyjazdu karetki to jest równo osiemnaście godzin po tym, jak lekarz karetki stwierdza zawał serca - przekazał mężczyzna w rozmowie z reporterami "Interwencji" Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Ostatecznie, po długim oczekiwaniu na udzielenie skutecznej pomocy, pani Krystyna niestety zmarła.

- Jeszcze trzy dni utrzymywana była przy życiu, coraz więcej maszyn za nią zaczęło pracować. Dołączali kolejne. Pierwsze poszły nerki, serce i niestety wystąpił potem wstrząs septyczny. Czyli można powiedzieć, że wszystkie organy przez to, że nie były dotlenione, powoli zaczęły obumierać - powiedział syn 79-latki dla Polsat News.

Mężczyzna szybko zdecydował, że o sprawie poinformuje prokuraturę. Jego zdaniem to właśnie zwłoka medyków sprawiła, że jego matki nie udało się uratować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka

Źródło: Polsat News