Burze w Polsce. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 15 Lipca 2020

Burze z gradem nad Polską. Spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne. Nad Polskę ponownie nadciągną intensywne burze i opady. IMGW wyda ostrzeżenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wydanie ostrzeżeń przed burzami i burzami z gradem praktycznie dla każdego regionu Polski. Nawałnice z ulewnym deszczem ponownie zagoszczą na naszym niebie.


Burze w całym kraju


Portal wp.pl informuje, iż od środy pogoda znów może być groźna. W pierwszej kolejności żywioł może dotknąć województwo: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie i lubuskie. Dla tych regionów IMGW wyda ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz i silnych opadów. Eksperci twierdzą, że w tych miejscach może spać aż 25 litrów wody na metr kwadratowy. Spodziewać się należy także bardzo silnego wiatru, który może osiągać prędkość 70 km/h. Ponadto synoptycy nie wykluczają silnych burz z gradem.

Burzowy tydzień w Polsce


Sytuacja dotycząca wydania ostrzeżenia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej powtórzy się również w czwartek i piątek. Wtedy burze dotrą również na centralną i wschodnią część Polski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej 2. Skandaliczne sceny na antenie TVP. Wyśmiali stan zdrowia Jerzego Stuhra

Jutro ostrzeżenie zostanie wydane dla województw: podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Synoptycy przewidują podobne warunki atmosferyczny, jakie będą miały miejsce dzisiaj w zagrożonych regionach. Można spodziewać się intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru.

Źródło: [Wirtualna Polska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny na antenie TVP. Wyśmiali stan zdrowia Jerzego Stuhra
  2. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej
  3. Słynny aktor przed laty zginął w wypadku. Dopiero teraz ujawniono co zrobił kilka godzin przed śmiercią
  4. Dramatyczne sceny na Podlasiu. Lekarz zadzwonił i kazał zamknąć trumnę, cała rodzina trafiła na kwarantannę

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News