Czy życie byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, jest w niebezpieczeństwie?. Wikimedia/Piotr Drabik
Źródło: Wikimedia/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Listopada 2020

Niepokojące doniesienia o Bronisławie Komorowskim. Został przewieziony karetką do Warszawy

Bronisław Komorowski niedawno oświadczył, że jest zakażony koronawirusem. Jak się okazało, jego stan pogorszył się i choć pozostał stabilny, wymagał jednak hospitalizacji. Dziś jednak zapadła decyzja, żeby przetransportować go ze szpitala w Sejnach do Warszawy. Czy życie byłego prezydenta jest zagrożone?

Były prezydent znajduje się w grupie ryzyka ze względu na podeszły wiek.

Uwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaUwaga, lepiej wypłacić gotówkę teraz. Klienci PKO BP, Millenium, mBanku, Santandera i ING muszą szykować się na utrudnieniaCzytaj dalej

Bronisław Komorowski przewieziony karetką do Warszawy

Niedawno Bronisław Komorowski oznajmił, że zaraził się koronawirusem.

Mam kaszel, podwyższoną temperaturę – mówił w wywiadzie dla Onetu. – To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem.

Po paru dniach poczuł się na tyle źle, że zdecydował się na opiekę szpitala w Sejnach - stało się tak dlatego, że ostatni okres pandemii Komorowski spędził w swoim domu w Budzie Ruskiej na Podlasiu. W piątek okazało się jednak, że podjęto szybką decyzję o przewiezieniu byłego prezydenta do Warszawy.

Czy to oznacza, że jego stan gwałtownie się pogorszył?

- Pan prezydent jest w stabilnym stanie. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - tłumaczyło biuro Komorowskiego. - Jest transportowany do stołecznego szpitala, ponieważ tam będzie mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę.

B. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająB. pracownicy sieci Biedronka przegrali przed sądem, teraz muszą zapłacić gigantyczne pieniądze. Szczegóły zadziwiająCzytaj dalej

Według ustaleń "Faktu" były prezydent ma trafić pod opiekę prof. Andrzeja Horbana, najbardziej zbuntowanego, ale również niezwykle doświadczonego doradcy premiera Mateusza Morawieckiego.

- Decyzja o pilnym przewiezieniu pana prezydenta zapadła w Ministerstwie Zdrowia - powiedział tabloidowi rzecznik Wojciech Andrusiewicz.

Komorowski o zarażeniu koronawirusem

Jak twierdzi Bronisław Komorowski, do niedawna w Budzie Ruskiej nie było mowy o żadnych zakażeniach. Wszystko zmieniło się podczas imprez rodzinnych - ktoś przywiózł wirusa, a ten szybko się rozprzestrzenił, zarażając także byłego prezydenta.

Mimo tego, Komorowski nie wie, jak doszło do zakażenia. Jeszcze przecież niedawno rozmawiał z nim jego dawny doradca, prof. Tomasz Nałęcz.

- Rozmawiałem z panem prezydentem kilka dni temu, kiedy okazało się, że jest zakażony. Wtedy czuł się dobrze. Nie niepokoiłem go później telefonami. Bardzo mnie pani zmartwiła tą informacją - mówił do dziennikarki "Faktu" w czasie rozmowy telefonicznej.

Nie tylko były prezydent przeżywa zakażenie - wynik pozytywny testu uzyskała też aktualna głowa państwa. Andrzej Duda zaraził się i szybko wyzdrowiał, nie mając prawie żadnych objawów.

Wpadka w Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawićCzytaj dalej

- Szczęśliwie chorobę mam już za sobą, podobnie jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców. Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych - nawoływał tuż po wyzdrowieniu.

Można mieć tylko nadzieję, że niedługo, po wyzdrowieniu, podobny apel wystosuje również Komorowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

źródło: [fakt.pl][onet.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"