Bracia Siekielscy z nowym dokumentem o pedofilii w polskim Kościele. https://www.facebook.com/SekielskiŹródło: https://www.facebook.com/Sekielski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Grudnia 2019

Nieujawnione wcześniej nazwiska, zamieszanych w afery pedofilskie, polskich hierarchów. Nowy film Sekielskich wywoła burzę

Bracia Siekielscy na 2020 rok planują aż trzy nowe filmy. Tomasz Sekielski zapowiedział, że kolejnym dokumentem o pedofilii w polskim Kościele Katolickim będzie "Zabawa w chowanego". Jego premiera przewidziana jest pod koniec stycznia 2020 roku. Film opowie o nieznanej dotąd historii księdza pedofila, ale mają pojawić się także nieujawnione wcześniej nazwiska innych znanych hierarchów kościelnych, zamieszanych w afery pedofilskie. Czy nowy dokument braci Siekielskich wywoła burzę równą tej przy dokumencie "Tylko nie mów nikomu"?

Bracia Siekielscy zapowiadają nowe filmy o pedofilii w Kościele. Będzie się działo

Dokument pt. "Zabawa w chowanego" będzie historią "jednego oprawcy, który skrzywdził wiele dzieci". - Pokażemy dokładnie mechanizm ukrywania sprawy od strony kościelnej hierarchii, ale też jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości na styku śledczy-Kościół – opowiada "Presserwisowi" Sekielski.

Dziennikarz dodaje, że historia opowiedziana w filmie nie była dotąd opisana, a nazwiska, jakie się w niej pojawią, to nazwiska znanych polskich hierarchów. Dokument ma pojawić się w serwisie YouTube, na kanale braci Sekielskich pod koniec stycznia 2020 roku. Sekielski podał ten termin podczas wtorkowej gali Grand Press, na której otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2019. Dokument "Tylko nie mów nikomu" został też wyróżniony w Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo.

Wieś murem na księdzem-pedofilem. Wieś murem na księdzem-pedofilem. "Te dzieci opętał szatan"Czytaj dalej

O trzecim filmie o pedofilii w Kościele, planowanym na koniec 2020 roku, Siekielski mówi: "Postawimy w nim pytania o to, co wiedział, a czego nie wiedział i co robił, a czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych". Nie zdradzając przy tym tytułów kolejnych filmów.

- Niedawno prezes TVP Jacek Kurski informował, że w styczniu TVP 1 pokaże film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" o pedofilii wśród elit. - Niech każdy robi swoje. To jest ważny temat, mam nadzieję, że Sylwester zrobi film, jak chce. Jestem ciekaw, co pokaże - dodał Sekielski.

"Tylko nie mów nikomu" został opublikowany na kanale braci Sekielskich na YouTube 11 maja. Film ma ponad 23 mln wyświetleń i jest najpopularniejszym materiałem na polskim YouTube 2019 roku według zestawienia YouTube Rewind 2019. Głośny dokument pokazała również stacja TVN. W telewizji film zobaczyło średnio 2,22 mln widzów. Środki na ten dokument bracia Sekielscy zbierali przez serwis crowdfundingowy Patronite.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie

2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej

3. Stan Borys trafił do szpitala w ciężkim stanie, na skutek udaru. Jak zmieniło się życie artysty po tej tragedii?

4. Jerzy Urban wyznaje: byłem ofiarą stanu wojennego

5. Dla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśników

6. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii