Bp Jan Szkodoń watykan molestowanie. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 27 Czerwca 2020

Bp Jan Szkodoń oskarżony o molestowanie. Pilna i nagła interwencja Watykanu, wstyd na cały świat, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Bp Jan Szkodoń oficjalnie został oskarżony o molestowanie dziecka podczas posługi kapłańskiej. Jakiś czas temu rozpoczęto wstępne dochodzenie kanoniczne w Watykanie. Obecnie cały proces wkroczył w fazę karno-administracyjną już w naszym kraju. Sytuacja jest bardzo poważna, a duchowny ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny.

Biskup słyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej, których miał się dopuszczać.

Hanna Lis cierpi na przykrą chorobę, która nadal stanowi tabu. Hanna Lis cierpi na przykrą chorobę, która nadal stanowi tabu. "Kobiecość nie musi boleć"Czytaj dalej

Bp Jan Szkodoń oficjalnie oskarżony o molestowanie - koniec samowolki w Kościele

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary ostatnio rozpoczęła dochodzenie kanoniczne w sprawie Bp. Jana Szkodonia. Chodzi konkretnie o zarzuty dotyczące molestowania seksualnego małoletniego. "Więź" informuje, że dochodzenie skutecznie zakończono jakiś czas temu. Ostatecznie rozpoczęto proces karno-administracyjny i jest on wymierzony bezpośrednio przeciwko biskupowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z Włoch

"Z upoważnienia Kongregacji Nauki Wiary 7 maja 2020 r. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio mianował jednego z polskich biskupów delegatem do przeprowadzenia tego procesu. Ten z kolei powołał dwóch asesorów w procesie." - informuje "Więź".

Nazwisko ofiary jest chronione ze względu na obawę przed konsekwencjami po ujawnieniu danych osobowych. Sprawa jest wyjątkowo drażliwa i delikatna, a ofiara musi maksymalnie mieć zapewnione bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Nuncjatura Apostolska zdążyła przekazać już dokumentację procesu.

Bp Jan Szkodoń oczywiście wszystkiemu zaprzecza i odniósł się oficjalnie do stawianych mu zarzutów: "Przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą i godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić" - pisał.

Wszystko zostało nagłośnione w lutym br. za sprawą "Dużego Formatu", gdzie w reportażu Marcina Wójcika "Zły dotyk biskupa z Krakowa" światło dzienne miały ujrzeć bestialskie czyny z przeszłości duchownego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News