Bp Jan Szkodoń wygłosił homilię podczas mszy w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.. (zdj.il) Wikimedia Commons/Piotr DrabikŹródło: (zdj.il) Wikimedia Commons/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Czerwca 2020

Biskup oskarżony o wykorzystanie nastolatki: Rzekoma wolność kobiety. Jedno z jego ostatnich wystąpień warte jest przypomnienia

Bp Jan Szkodoń w grudniu 2019 roku wygłosił homilię podczas mszy w intencji "chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach i przebłagania Boga za odrzucony i lekceważony dar życia ludzkiego". W Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oskarżony o molestowanie 15-letniej Moniki hierarcha mówił o "rzekomej wolności kobiety".

– Eucharystia, którą sprawujemy, jest darem Boga dla nas. Darem jest także każdy człowiek od chwili poczęcia. Eucharystia jest uwielbieniem za każde życie, także dziękczynieniem za życie tych dzieci, które zostały zamordowane. Tych dzieci, które Kościół zaliczył do męczenników – mówił w Krakowie bp Jan Szkodoń, cytowany przez stronę internetową założonego przez ojca Tadeusza Rydzyka Radia Maryja.

– I to się dokonuje ustawicznie w całym Kościele i w naszej Ojczyźnie, w naszej diecezji – przekazał hierarcha. Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej modlił się także o "nawrócenie tych, którzy na różny sposób niszczą życie".

Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława DziwiszaKs. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława DziwiszaCzytaj dalej

Bp Jan Szkodoń: "Jesteśmy powołani, aby bronić życia"

Odnosząc się do aborcji, biskup mówił o "rzekomej wolności kobiety". "Jak mówił kaznodzieja, dziś nieraz jesteśmy przerażeni tym, co niektóre środki przekazu mówią, piszą o rzekomej wolności kobiety, która – jak niektórzy twierdzą – ma prawo do swojego ciała", czytamy na stronie radiomaryja.pl. – A dziecko nie jest cząstką ciała kobiety, jest osobą – wskazał bp Szkodoń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

– A my jesteśmy powołani, aby bronić życia. Broniąc życia, wielbimy Boga, uznajemy, że jest Panem życia – przekonywał. W tym miejscu warto wspomnieć, że mówiący o "powołaniu do obrony życia" duchowny jest przedmiotem postępowania kanonicznego w sprawie molestowania 15-letniej wówczas Moniki. O relacji biskupa z nastolatką pisała m.in. "Wyborcza" oraz portal OKO.press.

"Bóg chce mnie przez ciebie nauczyć miłości"

Zainteresowany dziewczyną kapłan z początku zbliżył się do jej rodziny. "Posyłał im różańce poświęcone przez Jana Pawła II. Mówił, że papież modli się za naszą rodzinę. Mama, tata i babcie byli w siódmym niebie z powodu tej znajomości", mówiła "Wyborczej" dorosła dziś pani Monika. Wdzięczni rodzice nastolatki zaprosili hierarchę na kolację. Wkrótce miał on pojawiać się w domu regularnie.

Zyskawszy zaufanie rodziny 15-latki, biskup zaczął działać bardziej zdecydowanie. Wieczorami miał dzwonić i prosić o wizyty. Na miejscu, zapraszając do sypialni, prosił, by mówić do niego Jasiu i gładzić po głowie, "jak robiła to jego mama".

"Moniczko, Bóg mi ciebie zesłał. Przez ciebie chce mnie nauczyć czułości", takimi słowami do 15-latki zwracał się walczący o "obronę życia" bp Jan Szkodoń, trzymając rękę pod jej koszulą i wciskając dłonie między uda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw. Nadciągają burze z gradem
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródła: radiomaryja.pl / Gazeta Wyborcza / OKO.press