Boże Ciało. https://www.facebook.com/aurumfilm/photos/a.333117026748623/2709075719152730/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/aurumfilm/photos/a.333117026748623/2709075719152730/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Grudnia 2019

Wyjątkowe osiągnięcie, polski film na oscarowej shortliście. "Boże Ciało" powtórzy sukces "Idy"?

"Boże Ciało", głośny film w reżyserii Jana Komasy, znalazł się na krótkiej liście kandydatów do najcenniejszej nagrody filmowej w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego. Duża część polskiej widowni liczy na to, że obraz powtórzy sukces zwycięskiej "Idy".

Amerykańska Akademia Filmowa swój wybór ogłosiła w poniedziałek. Shortlisty dotyczą 9 kategorii. Wśród nominowanych do najlepszego filmu międzynarodowego (poprzednio "najlepszy film nieanglojęzyczny") obok "Bożego Ciała" znalazły się m.in. "Ból i blask" Pedro Almodovara oraz czeski "Malowany Ptak", na podstawie powieści Jerzego Kosińskiego.

Boże Ciało w najlepszej dziesiątce

Z wybranej dziesiątki członkowie Akademii wybiorą następnie siedem filmów, które w lutym staną do walki o statuetkę. Oficjane nominacje do Oscara zostaną ogłoszone 13 stycznia.

Oto pełna lista filmów nominowanych w najbardziej istotnej z punktu widzenia polskiego widza kategorii:

  • "Malowany ptak"
  • "Tõde ja õigus"
  • "Nędznicy"
  • "Akik maradtak"
  • "Kraina miodu"
  • "Boże Ciało"
  • "Wysoka dziewczyna"
  • "Atlantyk"
  • "Parasite"
  • "Ból i blask"
Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmoTakiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmoCzytaj dalej

"Boże Ciało" opowiada o zwolnionym warunkowo z poprawczaka Danielu (Bartosz Bielenia). Zagubiony 20-latek wyjeżdża na drugi koniec Polski, by podjąć pracę w stolarni. Zamiast tego – mimo braku święceń kapłańskich – postanawia udawać księdza. To bez wątpienia jedna z najgłośniejszych polskich premier 2019 roku.

Dzieło Komasy ma szansę zostać drugim polskim filmem, który otrzymał prestiżową nagrodę. Dotychczas jedyną polską produkcją z Oscarem jest "Ida". Filmowi Pawlikowskiego przyznano go w 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytów

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Szycha u Rydzyka. Trochę go poniosło

4. Małżeństwo Alicji Majewskiej rozpadło się w przykrych okolicznościach. Gdy były mąż zachorował, i tak wyciągnęła do niego pomocną dłoń

5. GIS ostrzega! Sprawdź, czy w czasie przedświątecznych zakupów nie wybrałeś ryb zanieczyszczonych groźnymi bakteriami

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów

Zdjęcie: materiały promocyjne Aurum Film (https://www.facebook.com/aurumfilm/)

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News