Borys Budka Polsat. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Nagłe, niespodziewane zmiany w opozycji. Lider odchodzi ze stanowiska, to już pewne

Borys Budka w telewizji Polsat podał ważne informacje na temat przyszłości Platformy i Koalicji Obywatelskiej. Polityk ujawnił, że zrezygnuje z łączenia funkcji szefa partii oraz klubu parlamentarnego. Wszystko przez wzgląd na wcześniejsze deklaracje dotyczące podziału władzy w ugrupowaniu.

W ostatnim czasie w środowisku politycznym nieustannie dochodzi do zmian. Rządowe dymisje oraz kryzys wizerunkowy opozycji od kilku dni nie schodzą z medialnego świecznika. Po poparciu ustawy Prawa i Sprawiedliwości w sprawie podwyżek dla posłów i pensji dla pierwszej damy głos zabierały też osoby, które od dawna nie udzielały wywiadów dla prasy. Posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej musieli oficjalnie przepraszać za sejmowe głosowania. Borys Budka w Polsat News podjął się tego niełatwego tematu.

Nagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaNagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaCzytaj dalej

Borys Budka przerwał milczenie. Zrezygnuje z łączenia funkcji lidera Koalicji i Platformy Obywatelskiej 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej postanowił udzielić swojego komentarza w sprawie rozdzielenia funkcji szefa partii i lidera klubu parlamentarnego. Wyjaśnił w Polsat News, że kryzys epidemiczny uniemożliwia natychmiastowe zrealizowanie wcześniej podnoszonego postulatu. - Myślę, że z uwagi na wirusa taki stan potrwa, ale niedługo, bo zapowiadałem, że będziemy starać się tę formułę rozdzielać. Tylko zrobimy to w momencie, gdy będzie możliwość stacjonarnego, spokojnego spotkania klubu, a od marca nie jest to możliwe - deklarował Borys Budka na antenie Polsat News. Gość komercyjnego medium udzielił też szeregu wypowiedzi w sprawie ostatnich wydarzeń, jakie rozegrały się podczas obrad Sejmu. 

Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są "jego zwierzętami". Ujawniono, że jest synem znanego biznesmenaCzytaj dalej

 - Muszą być warunki do tego, byśmy wspólnie, najlepiej w drodze konsensusu, wybrali osobę, która będzie kierowała klubem. Dziś jednak trudno przewidzieć, czy stanie się to za miesiąc, czy za rok - opowiada lider Platformy Obywatelskiej dla Polsat News. Polityk odniósł się też do ostatniego głosowania w sprawie podwyżek dla posłów. Kryzys wizerunkowy całej opozycji wymusił na działaczach wycofanie swojego poparcia dla inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości. - To był również mój błąd jako szefa klubu, naprawiliśmy ten błąd natychmiast, jak było to możliwe - zapewnia w Polsat News. Przypomnijmy, że Senat odrzucił już projekt, jednak Sejm wciąż może wymusić jego dalsze procedowanie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
2. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

Borys Budka w Polsat News wbił też szpilę poprzedniemu szefowi Platformy Obywatelskiej, Grzegorzowi Schetynie. - Tym różnimy się od byłego przewodniczącego, że ja staram się jednak komunikować w odpowiednich gremiach. [...] Jeśli ktoś w momencie kryzysu jest w stanie prowadzić grę tylko na siebie, to nie jest to dobre wskazanie dla innych. Nie pozwolę na to, żeby ktoś osłabiał Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską - deklaruje w Polst News. Przedstawiciel opozycji zapewnił, że nie będzie wyrzucał z partii polityków za ich indywidualne opinie. Dodał jednak, że sam, zamiast udzielać komentarzy w mediach, najpierw skupił się na rozwiązaniu kryzysu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro

Źródło: [Polsat News]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!