Borys Budka wywiad. (Zd. Il) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (Zd. Il) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Maja 2020

Poseł niespodziewanie przerwał wywiad na żywo. Zadziwiające sceny, o co chodzi?

Borys Budka był gościem na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Po zaledwie kilku minutach polityk jednak przerwał wywiad. Poniżej przedstawiamy, co było motywem jego zachowania.

Podczas rozmowy w programie "Salon polityczny" prowadząca Beata Michniewicz miała pytać przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o kampanię prezydencką Rafała Trzaskowskiego. Lider PO rozpoczął jednak w nietypowy sposób i postanowił wydać krótkie oświadczenie na temat ostatniego zamieszania wokół radiowej Trójki, która usunęła z notowań listy przebojów piosenkę Kazika, uderzającą w swej wymowie w prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracjaDoskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracjaCzytaj dalej

Borys Budka: "Nie zgadzam się na powrót cenzury"

- Ja w tym miejscu chciałem się solidaryzować ze wszystkimi dziennikarzami, którzy swój zawód wykonują rzetelnie, bez względu na to jaka opcja nie byłaby przy władzy. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział, że absolutnie nie zgadzam się na to, co stało się w ostatnich dniach w Polskim Radiu - podkreślał, cytowany przez portal dorzeczy.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja Andrzeja Dudy się pogarsza. Ważne zmiany w najnowszym sondażu, zyskuje inny kandydat
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Przewodniczący PO przekonywał, że ta rozgłośnia jest dla niego bardzo ważna, dlatego nie zgadza się na wprowadzanie cenzury i metod, które "niszczą Polskie Radio". - Nie zgadzam się na powrót cenzury, nie zgadzam się by nie dziennikarze, ale ludzie odpowiedzialni za kierowanie Polskim Radiem dopuszczali się takich rzeczy - oświadczył.

- W geście solidarności z tymi, którzy odeszli z Polskiego Radia, którzy rzetelnie, tak jak pani redaktor, pracują w Polskim Radiu, dzisiaj nie będę mógł wziąć udziału w tej audycji. Polecam muzykę w tym czasie i zastanowienie się dla nas wszystkich nad wartościami. Bo wartości w tych trudnych czasach są najważniejsze - zakończył, po czym przerwał wywiad.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
   2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
   6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Źródło: dorzeczy.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News