Bon turystyczny stał się przedmiotem niecodziennej deklaracji. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Maja 2020

Nici z obiecanego, wakacyjnego 1000+? Rządzący zaczynają mącić, los wypłat niepewny

Bon turystyczny miał stanowić odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości na problemy finansowe Polek i Polaków. Kryzys związany z pandemią koronawirusa sprawił, że wielu pracowników utraciło swoje dochody. Oznacza to, że nawet przy odmrożeniu branży turystycznej, nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na wymarzony urlop.

COVID-19 wymusił na rządzie Mateusza Morawieckiego zamrożenie polskiej gospodarki. Wiele zakładów pracy musiało, z przyczyn oczywistych, zawiesić swoją działalność. Odpowiedzią na narastający kryzys było poszerzenie oferty socjalnej. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło przekazać Polkom i Polakom wyższą zapomogę dla bezrobotnych, postojowe oraz zasiłek opiekuńczy. Bon turystyczny jest kolejną propozycją rządzących na kurczące się portfele obywateli. Czy faktycznie zostanie on wprowadzony?

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Bon turystyczny może nie zostać wdrożony?

Na antenie Radia Plus swoje stanowisko w sprawie bonu turystycznego wygłosił rzecznik rządu, Piotr Muller. Deklaruje, że dla branży turystycznej skierowana może być inna pomoc niż ta, proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyjaśnia, że bon turystyczny mógłby zostać wykorzystany niesprawiedliwie. Pomoc ta trafiłaby do firm, które w lepszy lub gorszy sposób poradziły sobie z epidemią. Uważa, że projekt rządu należy dostosować do sytuacji, w której znajdują się poszczególni przedstawiciele branży turystycznej.

- W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami na temat tej koncepcji. Ponieważ ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być celowanymi propozycjami dla poszczególnych firm i branż, które najbardziej ucierpiały. - tłumaczy Piotr Muller w rozmowie z redaktorem Radia Plus

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgony
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Oznacza to, że bon turystyczny może zostać znacznie przekształcony. Piotr Muller wyjaśnia, że priorytetem rządu Mateusza Morawieckiego jest udzielenie wsparcia, w pierwszej kolejności, najgorzej usytuowanym. Na antenie Radia Plus deklaruje, że można stworzyć ofertę bardziej efektywną od pierwotnego projektu, za który odpowiada wicepremierka, Jadwiga Emilewicz.

- Nie chciałbym tego jednoznacznie rozstrzygać, ale pojawiają się argumenty, które pokazują, że kierowana pomoc do segmentów gospodarki turystycznej, które najbardziej ucierpiały może być bardziej efektywne. - zapowiada rzecznik rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić

Źródło: [Radio Plus]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News