Bon 500+ już w te wakacje trafi w ręce tysięcy Polek i Polaków?. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Czerwca 2020

Bon 500+ stanie się rzeczywistością już w wakacje? Rozwiewamy wątpliwości

Bon 500+ już w te wakacje trafi w ręce tysięcy Polek i Polaków? Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, na antenie Polsat News rozwiał wszelkie wątpliwości. Mówił o wsparciu polskich rodzin z dziećmi oraz polskiej turystyki. Padły wyraźne deklaracje.

W pierwszy weekend oficjalnej kampanii wyborczej, gdy prezydent Andrzej Duda, ubiegający się o reelekcję jako kandydat z ramienia PiS, gościł na Podkarpaciu, obiecał m.in. 500 zł na wakacje dla każdego dziecka. Do sprawy odniósł się zastępca rzecznika prasowego partii rządzącej.

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Bon 500+ już w te wakacje trafi w ręce tysięcy Polek i Polaków?

Radosław Fogiel, wicerzecznik prasowy PiS, był gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Rozmowa dotyczyła wyborów oraz obietnic i deklaracji Prawa i Sprawiedliwości głównie wobec świadczeń finansowych. Poruszony został temat bonu 500+ na wakacje w Polsce dla rodzin z dziećmi. Wiele wskazuje na to, że dojdzie do realizacji wypłat tego świadczenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Niespodziewany zwrot akcji, nagle wszyscy zamarli
2. Morawiecki zdradził nowe informacje o zniesieniu zakazu. "Kolor pomarańczowy i zielony"

- Chcemy to zaoferować polskim rodzinom, żeby wesprzeć z jednej strony rodziców, a z drugiej wesprzeć polską turystykę - przyznał na antenie Polsat News Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS.

- Chodzi o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi, dlatego ostatecznie zapadła taka decyzja, by iść drogą świadczenia 500+. Trzeba pamiętać, że całość wydatków państwa związana z walką z kryzysem to prawie 300 mld zł i w ramach tego była możliwość ustanowienia takiego bonu - wyjaśniał wicerzecznik PiS.

Fogiel, zapytany przez prowadzącego o to, kiedy będzie można skorzystać z bonu 500+ i czy możliwe, że nastąpi to już w te wakacje, stwierdził, że "wszystko na to wskazuje". - Jesteśmy dobrej myśli i mam nadzieję, że już w te wakacje będzie można skorzystać z wakacji u polskich przedsiębiorców, w polskiej agroturystyce i innych miejscach - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamówiła jedzenie z KFC i się przeraziła. Zapowiedziała już przejście na wegetarianizm
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Dzisiaj wróciły kina i siłownie. Mogą działać, ale według konkretnych zasad

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News