Bogusław Polch nie żyje - to on pierwszy narysował Wiedźmina. Zmarł w wieku 78 lat.. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 4 Stycznia 2020

Przykre informacje nie tylko dla fanów Wiedźmina. Nie żyje słynny rysownik, Bogusław Polch

Bogusław Polch nie żyje. To on pierwszy narysował kultowego Wiedźmina. Słynny polski rysownik komiksowy, grafik i ilustrator, najbardziej znany z komiksowych serii "Wiedźmin", "Funky Koval" i "Kapitan Żbik". O śmierci artysty poinformowali między innymi twórcy Festiwalu Komiksu w Łodzi. Zmarł w wieku 78 lat.

Bogusław Polch nie żyje

Gdyby nie on, nie byłoby "Wiedźmina", jakiego znamy. To on po raz pierwszy narysował ilustracje do opowiadań Sapkowskiego. Bogusław Polch był jednym z najbardziej popularnych polskich rysowników, zwłaszcza w okresie PRL-u. Urodził się pod Brześciem nad Bugiem w 1941 roku. Swój talent plastyczny odkrył i kształtował w jednym z warszawskich liceów plastycznych, a jako siedemnastolatek debiutował w czasopiśmie harcerskim "Korespondent Wszędobylski" komiksami "Wyprawa via kosmos" i "Słoneczny rejs Przygody". Jego kariera nabrała tempa w 1970 roku, kiedy to narysował "Złotego Mauritiusa", czyli swój pierwszy komiks w siedmiotomowym cyklu "Kapitan Żbik".

Jest kontynuacja dramatycznej historii. Joanna Szczepkowska nie poddała się w obliczu tragedii drugiego człowiekaJest kontynuacja dramatycznej historii. Joanna Szczepkowska nie poddała się w obliczu tragedii drugiego człowiekaCzytaj dalej

"Wśród czytelników i kolegów po fachu uchodził za specjalistę od precyzyjnego, pełnego szczegółów rysunku" - czytamy o nim.

Tragiczne wieści o śmierci rysownika przekazało w mediach społecznościowych wydawnictwo Nowa Fantastyka. Informacje potwierdziło Stowarzyszenie Komiksowe.

W 2009 r. został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Artysta pod koniec życia cierpiał na nowotwór.

Bogusław Polch zmarł w wieku 78 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala

3. Iberion - grupa mediowa przyszłości

4. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

5. TVP odpowiada za materiały o Aleksandrze Dulkiewicz. "Nic im o tym nie wiadomo"

6. Smutne wiadomości. Dariusz Sawicki przegrał walkę z nowotworem