Black Friday nie ominął polskiego kościoła. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Grudnia 2019

To nie żart - Black Friday w polskim Kościele. Darmowe sakramenty

Black Friday opanował cały świat. Nie ominął również Kościoła katolickiego. Jak podkreśla proboszcz z Rogalina, Kościół daje nie 20, nie 50, nie 70, a 100 procent zniżki.

Promocja, trzeba przyznać, wygląda naprawdę obiecująco, bowiem ksiądz Adam Pawłowski z rogalińskiej parafii proponował wiernym aż 100 procent zniżki na sakramenty. Co za tym idzie, wierni mieli możliwość wziąć ślub czy ochrzcić dziecko całkowicie za darmo.

- Niektórzy dają 20, inni 50, a jeszcze inni 70 procent zniżki, a my, tu w Rogalinie, dajemy 100 procent zniżki na zawarcie związku małżeńskiego lub ochrzczenie dziecka - przekonuje kapłan w opublikowanym na YouTubie filmie.

Black Friday w Kościele. "Radosna promocja"

Promocja trwała przez cały miniony weekend. W dodatku mogli z niej skorzystać również wierni spoza rogalińskiej parafii.

- Zapraszam wszystkich, parafian czy osoby spoza parafii, do zgłoszenia się w najbliższy piątek - mówił proboszcz. - Niech to będzie taka radosna promocja.

- Pomyślałem, że warto to komercyjne wydarzenie "ochrzcić" i wykorzystać do ewangelizacji - dodaje.

W Polsce sytuacja bez precedensu. Chcą eksmitować księdza z celiW Polsce sytuacja bez precedensu. Chcą eksmitować księdza z celiCzytaj dalej

Jak twierdzi ksiądz Pawłowski, akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Co najmniej jedna para skorzystała z okazji - młodzi dostaną 100 procent zniżki na planowany w przyszłym roku ślub.

Pod filmem, rzecz jasna, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy pochwalają akcję, inni twierdzą, że podobna "promocja" powinna obowiazywać zawsze, a sakramenty powinny być udzielane za darmo. Nie brakuje również sarkastycznych odpowiedzi.

- Ile dajecie gwarancji na slub? Dwa lata, czy tylko 6 miesiecy? - pyta jeden z internautów.

Niezależnie od opinii, nie ulega wątpliwości, że księdzu Pawłowskiemu należałoby pogratulować zmysłu przedsiębiorczości.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondaż

2. Rodzice Roksany Węgiel zdradzili jej ambicje. Porównanie do ikony nie wszystkim się spodoba

3. Polak w niewyobrażalny sposób zaatakował chore dziecko. Nie mieści się w głowie

4. "2020 rokiem katastrofy finansowej". Zabraknie pieniędzy dla jednej z grup zawodowych

5. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach

6. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy