Biskup Stefanek nie żyje. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Biuro prasowe Episkopatu Polski przekazało przykre informacje. W wieku 83 lat zmarł biskup Stefanek

Biskup Stanisław Stefanek odszedł w wieku 83 lat, poinformowała Konferencja Episkopatu Polski. Duchowny zmarł w Lublinie. Od 2011 roku przebywał na emeryturze.

Biskup Stefanek przyszedł na świat 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. Święcenia kapłańskie przyjął w wieku 23 lat, 28 czerwca 1959 r. w Poznaniu, z rąk arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Podczas swojej posługi został mianowany biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej (4 lipca 1980 r.), a 16 lat później, 26 października 1996 r. – biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej.

Jurek Owsiak przez 28 lat widział już wiele. Jedna aukcja powaliła go na kolanaJurek Owsiak przez 28 lat widział już wiele. Jedna aukcja powaliła go na kolanaCzytaj dalej

Biskup Stanisław Stefanek nie żyje

W latach 1993-2008 duchowny pełnił funkcję dyrektora Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Biskup Stanisław Stefanek był również rektorem seminarium duchownego w Szczecinie. Swoją długą posługę duszpasterską zakończył w listopadzie 2011 roku. Od tego czasu znajdował się na emeryturze.

Jak przypomina "Fatk", swoim zawołaniem biskupim Stanisław Stefanek uczynił słowa "In omnibus Christus" (łac. "We wszystkim Chrystus"). "Słowa biskupiego zawołania śp. biskupa Stanisława opisują szczególny rys nie tylko jego pasterskiej posługi, ale całego jego życia", stwierdził abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

2 października 2009 r. biskup Stefanek został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom