Biskup Stanisław Napierała odpowiedział na zarzuty. "Wyrządzono mi krzywdę i szkodę". (zdj. il.) Wikimedia Commons/Joanna Adamik | Archidiecezja KrakowskaŹródło: (zdj. il.) Wikimedia Commons/Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Czerwca 2020

Biskup czuje się pokrzywdzony i głośno mówi o swoich żalach, bo nie interweniował w sprawie wykorzystywania dzieci. "Wyrządzono mi krzywdę i szkodę"

Biskup Stanisław Napierała odpowiedział na stawiane mu zarzuty odnośnie krycia pedofilii w Kościele katolickim i wyraził swój żal wobec tych pomówień. Mówi o wyrządzonej krzywdzie i szkodzie. Duchowny tłumaczy się tym, że o niczym nie wiedział i nigdy nie otrzymał żadnych informacji o pedofilskich czynach księdza Arkadiusza H. O sprawie zrobiło się głośno poprzez film braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego".

Biskup kaliski, Stanisław Napierała, odpowiedział na zarzuty i podkreślił, że nic nie wiedział o tym, czego dopuszczał się Arkadiusz H. Chodzi o czyny pedofilskie względem małoletnich. Duchowny zaznacza także, że mimo wszelkich doniesień, nigdy nie miał okazji rozmawiać z matką jednej z ofiar. Oskarżenia, jakie padają w tej sprawie pod jego adresem, nazywa "uderzeniem w biskupów" i wyraża swój głęboki żal.

Rafał Trzaskowski podjął nagłą decyzję. Niespodziewany krok na kilka dni przed wyboramiRafał Trzaskowski podjął nagłą decyzję. Niespodziewany krok na kilka dni przed wyboramiCzytaj dalej

Biskup Stanisław Napierała odpowiedział na zarzuty. "Wyrządzono mi krzywdę i szkodę"

Za sprawą głośnego filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego", w którym wyjawiono kolejne pedofilskie występki polskich księży, wobec biskupa Stanisława Napierały jakiś czas temu pojawiły się pewne oskarżenia. Zarzuca mu się, że miał być zamieszany w sprawę związaną z księdzem Arkadiuszem H., w taki sposób, że miał o wszystkim wiedzieć, a mimo to latami kryć wspomnianego duchownego i innych księży pedofilów. W rozmowie z "Radiem Maryja" biskup zdecydował się odnieść do tej sprawy i odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
2. Niepokojące wieści dla Polaków. Ameryka się odcina. Decyzja Donalda Trumpa zaskoczyła wszystkich

Na wstępie swojej wypowiedzi na antenie radia, biskup Stanisław Napierała zaznaczył, że pragnie podkreślić trzy rzeczy. "Pedofilia to ohydne zło" - zaczął, dodając, że w szczególności, jeśli dopuszcza się tego ktoś ze światka osób duchownych. Wówczas - jak powiedział hieracha - "czyn otrzymuje specjalną kwalifikację" i jest to czystym złem i okrucieństwem, godnym potępienia i kary. - Jest strasznym przestępstwem, silnym uderzeniem w Kościół, którego ksiądz jest reprezentantem. Powinien zadośćuczynić sprawiedliwości wymierzonej mu przez sąd cywilny i kościelny - tłumaczy biskup Stanisław Napierała.

Biskup Stanisław Napierała stwierdził na koniec, że stawiane mu zarzuty ranią nie tylko jego osobę, ale także innych biskupów i ludzi Kościoła. "Uderzyły w biskupów" - powiedział. - Wyrządzono mi krzywdę i szkodę. Wybaczam jednak wszystkim - oznajmił duchowny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News