Biskup Janiak decyzją papieża Franciszka odsunięty od kierowania diecezją kaliską.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Czerwca 2020

Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Biskup Janiak został odsunięty od kierowania diecezją kaliską. Decyzją papieża Franciszka na stanowisku podejrzanego o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele katolickim, jednego z bohaterów filmu braci Sekielski "Zabawa w chowanego", zastąpi arcybiskup Grzegorz Ryś.

Przypomnijmy, że negatywny bohater dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich przynajmniej od 2016 roku miał wiedzieć o pedofilskich czynach ks. Arkadiusza Hajdasza. Mimo to hierarcha nie podjął działań w sprawie. Co więcej, bp Edward Janiak sukcesywnie przenosił oskarżonego o molestowanie nieletnich kapłana z parafii do parafii.

Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoSkandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Biskup Janiak odsunięty przez papieża Franciszka

Jak przypomina "Rzeczpospolita", po emisji filmu prymas Polski abp Wojciech Polak zwrócił się do papieża Franciszka, by Ojciec Święty wszczął postępowanie przeciwko podejrzanemu o tuszowanie pedofilii biskupa Janiaka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. O. Tadeusz Rydzyk już bezpośrednio przymusza wiernych do głosowania na jednego kandydata. Czy Kościół służy do poparcia w kwestiach politycznych?
<2. Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesienia

Na pierwszą decyzję głowy Kościoła katolickiego przyszło nam poczekać kilka tygodni. Nuncjatura Apostolska wystosowała dziś jednak komunikat, z którego wynika, że hierarcha został odsunięty z pełnionej funkcji. "Ojciec Święty Franciszek mianował administratora apostolskiego sede plena diecezji kaliskiej w osobie metropolity łódzkiego, arcybiskupa Grzegorza Rysia", czytamy w oświadczeniu przytaczanym przez portal "Do Rzeczy".

W sprawie biskupa Edwarda Janiaka wciąż toczy się watykańskie postępowanie. W przypadku potwierdzenia doniesień braci Sekielskich hierarcha może nawet zostać usunięty z urzędu. Dodajmy, że przed kilkoma dniami dziennikarze "Wyborczej" poinformowali o przewiezieniu duchownego do szpitala. Wobec problemów z wysłowieniem się bp Janiaka podejrzewano udar mózgu. Szybko okazało się jednak, że kapłan był pijany. U Janiaka stwierdzono 3,44 promila alkoholu we krwi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: wyborcza.pl / dorzeczy.pl / rp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News