Biskup Edward Janiak mimo oskarżeń miał udzielać święceń. (zd. il) Flickr/Piotr Drabik
Źródło: (zd. il) Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Maja 2020

Biskup Edward Janiak w końcu udzielił święceń w Kaliszu? Oburzające słowa podczas ceremonii odbierają mowę

Biskup Edward Janiak mimo oskarżeń o tuszowanie pedofilii w Kościele miał dzisiaj udzielać święceń kapłańskich. Antybohater filmu dokumentalnego braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" został jednak zastąpiony przez biskupa seniora Stanisława Napierałę. Oburzające słowa kapłana podczas uroczystości.

Biskup Edward Janiak jest niewątpliwie antybohaterem najnowszego filmu braci Sekielskich. Dokument wykazał, że duchowny brał udział w tuszowaniu przestępstw seksualnych dokonanych przez podlegającego mu księdza. Mimo tych oskarżeń bp Janiak miał dzisiaj udzielić święceń kapłańskich. Wywołało to oburzenie wśród mieszkańców i w efekcie hierarchę zastąpił biskup Stanisław Napierała.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Biskup Edward Janiak nie udzielił święceń kapłańskich

O zmianie przewodniczącego uroczystościom poinformowało Biuro Delegatury Konferencji Episkopatu Polski. Mimo to pod katedrą w Kaliszu zebrało się kilka osób z transparentami oraz dziennikarze. Nie udało im się jednak dostać do środka świątyni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Jak informuje wp.pl, biskup Stanisław Napierała udzielił święceń trzem kapłanom. - Jeżeli znajdzie się ktoś, a znajdzie się, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, kto jest bez grzechu, niech podniesie rękę. Wszyscy jesteśmy grzesznymi ludźmi, kapłani też. Gdyby się zdarzyło, że kapłan udziela sakramentu w grzechu śmiertelnym, to pamiętajcie, że ten sakrament jest ważny. Bądźcie nadzieją, bądźcie drugim Chrystusem - mówił podczas uroczystości, cytowany przez wp.pl.

Warto przypomnieć, że informacja na temat ukrywania przez bp Edwarda Janiaka przestępstw seksualnych ks. Arkadiusza H. trafiła już do Watykanu. Zawiadomienie w tej sprawie wysłał Prymas Polski abp Wojciech Polak. To jednak nie wszystko, ponieważ, jak ustalili dziennikarze Onetu, biskup senior Stanisław Napierała także wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wspaniałe wieści z Czech. Kraj kończy z maseczkami, wracają koncerty i imprezy masowe
  3. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  4. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  5. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  6. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  7. Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziło

Źródło: wp.pl / onet.pl